Dişler nasıl fırçalanmalıdır?

Diş fırçalama yöntemleri nelerdir? Sıkça yapılan yanlışlar nelerdir?

Dişler yumuşak ve temiz diş fırçası ile firçalanmalıdır. Fındık büyüklüğünde diş macunu koyduktan sonra daire çizerek fırçalanmalı. Daha sonra ağız bakımı için kullanılan gargara ile çalkalanmalı.

öncelikle diş fırçası seçimi diş yapiniza göre seçmelisiniz. Dis macunuda onemli tabiki . Sert degol yumusakca fircalanmalidir

• - Dişleri fırçalamak için kullanılacak diş fırçasının ne çok sert, ne de çok yumuşak bir yapıda olması gerekir. Diş etinde tahribat yaratmayacak fakat yeterli temizliği sağlayacak, kaliteli bir diş fırçası olması önemlidir.
  • - Dişi fırçalarken yukarıdan aşağı ya da sağdan sola şeklinde değil, oval hareketlerle orta şiddetteki baskıyla fırçalamak gerekir.
  • - Diş macunu mercimek büyüklüğünde kullanılmalıdır. Sanıldığının aksine fazla diş macunu kullanmak dişleri gerektiği şekilde temizlemeye yardımcı olmaz.
  • - Son olarak, diş fırçalama işlemi 3 dakika kadar devam etmelidir. Dişler, gerektiği süreden az ya da fazla fırçalanmamalıdır. Not: Diş fırçası 3 ayda bir değiştirilmelidir.
  • Dişler, yukarı aşağı ve sağa sola olmak üzere yaklaşık üç dakika süreyle fırçalanmalıdır. Diş fırçasının diş etlerine zarar vermeyecek şekilde olmasına dikkat edilmelidir. Doktorlar, diş macunu tipinin her defasında değiştirilmesini öneriyorlar. Sanırım hepsinin içeriğinde farklı yararlı maddeler olduğu için.

Öncelikle dişlerimize nazik davranmamız için yumuşak kaliteli bir diş fırçası bulundurmalıyız.Dişlerimizi fırçayı aşağı yukarı ve sağa sola olmak üzere fırçalamalıyız.Özellikle macunu da iyi seçmemiz gerekir.

Diş fırçalamada yapılan en büyük yanlış diş macunu miktarı arttıkça daha fazla temizleneceği düşüncesidir,birçok diş doktoru macunsuz fırçalamayı önerir. Dişleri fırçalarken baskı yapmamak olabildiğince narin fırçalamak gerekir.

Dişler en az 5 dakika fırçalanmalıdır, diş fırçalamadan önce diş ipi kullanılmalıdır, dil de fırçalanmalıdır, dişlerine zarar vermeyecek bir diş fırçası ve kaliteli bir diş macunu kullanmalısını.

agız iyice calkalanmalı iyice ben macun kullanmıyorum çok zararlı kimyasal sonuçta kendim doğal karbonat limon karışımıyla kovuyorum iyice tuzlu suylada gargara yapıyorum