Dizel Motorlar yasaklanmalı mı?

Dizel motorlar tüm dünyada hızla yasaklanıyor sizce nasıl bir zarar veriyorlar?

Bence yasaklanmalı. Fakat ülkemizde diğer ülkelerdeki gibi birden yasaklanması çok zor.

bence yasaklanmamalı ben de dizel araç kullanıyorum.

ekonomi zaten zor durumda bide ek masraf çıkartmaz devlet.millet olarakta hazır değiliz hala eğitim şart eğitim ile ne alakası yok demeyin çevreyi koruyalım diye poşete 25 kuruş fiyat getirdiler ne yaygara yaptı millet eğitim şart

Neden yasaklansın ki? Dizel araçlar maddi anlamda vatandaşın cebine daha uygun. Bence yasaklanmamalı

gerçekten saşmalık olur o zaman dizel arabalarda yasaklansin deme öyle bişeye gerek yok bence

Bence dursun. Kaldırılınca n’olacak sanki.

Benzin fiyatları düşürülürse bence yasaklanmali dogaya cok zararlı maalesef.

Bence yasaklanmalı çünkü böyle devam ederse doğa bunun acısını bizden çok kötü bir şekilde çıkaracak.

dizel motor yasaklanmamalı fakat LPG yasaklansa iyi olur

Benim düşünceme göre yasaklanmamalı, bunun yerine benzinli yasaklansa daha iyi olur diye düşünüyorum. Dizel-Benzin arasında hemen hemen 0,60 TL gibi bir fark oluşmaktadır.

Neden yasaklanıyor sebebi ne. Dünyayı yöneten insanların işine gelmiyordur ondan yasaklıyorlardır.

Dizel motorların doğaya zararlı olduğu bir gerçek ama insanların da maddi durumu ortada.

dizel motorlar dünyaya sürekli zarar vermektedir. fakat bunun bitmesi için yenilik getirilmeli.

Yasaklamak yerine araçlara doğaya zarar vermeyecek filtreler konulsa, yada daha zararsız kimyasallarla çalışan arabalar olsa daha iyi olur.

Sigarada zamanında aynıydı ama zararlar işlerine geldigi için cıkarılınca olmuyor dizel motor euro 5 egzos modulune uyuyor cevreye benzınlı araçtan daha az zarar cverıyor benım tahmınıme göre