Doğal yollarla saç rengi nasıl açılır ?

Saçlarımızın rengini doğal yollarla nasıl açabiliriz? Bu yöntemler saça zarar verir mi ?

Doğal yollarla olan yöntemlerle uygulamayı tam yaparsanız saçınız zarar görmez. Doğal yolla saç açma yöntemleri şu şekildedir :

Bira ile Saç Rengi Açma
Bu yöntemi daha önce hiç duymamış olabilirsiniz.Ancak biranın saç açma özelliği vardır. Bir miktar birayı saçınıza döktükten sonra güneşte 1 saat bekletin. Beklemenin ardından saçınızı yıkayabilirsiniz.
C Vitamini Tabletleri ile Saç Rengi Açma
5-10 adet C vitamini tabletini toz haline getirin kullandığınız şampuanın içine ekleyiniz.Şampuanı düzenli olarak kullanınız.Bu yöntem boyalı saçlarda da daha etkilidir.

Saçınıza sarı papatyalardan ezip sürebilirsiniz ama bu geçicidir

limon suyu, beyaz lahana suyu, kırmızı lahana suyu, pirinç suyu, turp suda bekletile bilir ama en iyisi kaynatılıp soğuduktan sonra 3 gün içinde dolaptan kullanılıp saça dökmek yarım saat bekletilir ve durulanır

Saçın açılmasını sağlayan doğal yöntem papatya suyunun saçlara sürülmesidir.Özellikle , papatya suyu saça sürülerek güneşe çıkılması saçları açılmasını sağlamaktadır.

Doğal yollarla saç rengi açmak saça zarar vermez aksine güçlendirir ve parlatır, tabi ki seçilen açıcı ürünlerin kalitesi çok önemlidir. En bilindik saç açma yöntemi papatya suyudur aktarda satılan litrelik papatya sularından satın alarak haftada bir saça sürmeli ve güneşte beklenmelidir bu yöntem saçı kısa zamanda açar ve kalıcı sonuçlar elde etmenize yaracaktır.

Bir haberde okuduğuma göre van golününe girdikten sonra saç renkleri birkaç günlüğüne daha açık renklere burumuyormus. Ayrıca Van Gölü benzeri asidik sularda da bu olay gerçeklese biliyormuş.

Bira ile Saç Rengi Açma
Bu yöntemi daha önce hiç duymamış olabilirsiniz.Ancak biranın saç açma özelliği vardır. Bir miktar birayı saçınıza döktükten sonra güneşte 1 saat bekletin.

Kuru papatyayı suyun içinde ezerek 20 dk beklettikten sonra haftada 2 kez saçınıza sürebilirsiniz.1 ay sonra gözle görünür sonuç alınır.

Saç renginizi açmak için pahalı ürünleri kullanmak yerine doğal ve bir o kadar kolay yöntemlerle saç renginizi açabilirsiniz.Bilinen en etkili yöntemlerden biri papatya suyudur. papatya suyu, saçları besler ve saçın rengini açar fakat istediğiniz bebek sarısı tonunu elde etmek çok zordur. Saç rengine göre değişebileceği gibi nispeten koyu renkli saçları turuncu yapar.

Papatya suyu ile saçlarını tamamen doğal bir şekilde açmak mümkün olmaktadır.

Havuç suyunu rendeleyerek bir kaba katın sonra üstüne bolca limon sıkın bu ikisini iyice karıştırın ve saça sürün güneşte 30 dakika bekleyin ve sonra saçınızı yıkayın Bunu 1-2 hafta tekrar edin saçınızın rengini açıldığını göreceksiniz.
Umarım bu bilgi işinize yaramıştır.:slight_smile:

Papatya ve ısırgan otu suyunun saç rengini açtığı söylenmektedir.Tabi saçınıza uyguladıktan sonra güneşte beklemeniz gerekiyor.

papatya suyu ile açılabilir buradaki önemli nokta mutlaka uzın vadede saçları nemlendirmektir çünkü doğal da olsa bu işlemler saçları yıpratır. Kendi saçımdan biliyorum

Doğal yolla saç rengini kırdan toplanmış papatyaları kullanarak, sahile gittiğin zaman saçlarına limon suyu sürerek açabilirsin.

Saçımızı doğal yollarla papatya suyuyla açarız ama bu işlemi yaparkende saçların daha önce boyanmamasına özen gösterilmeli

Doğal yollarla saç rengi açmak için günlük düzenli olarak saçlarimıza limon dökerek saçımızın rengini açabiliriz. Ya da günlük olarak saçlarimıza limon kolonyası dökerek saçımızın rengini açabiliriz bu şekilde saçımızın rengini açabilirsiniz.

Saçlarınızı sadece süt ile düzleştirmeniz mümkün. Süt saçlarınızı beslerken bir yanda da pürüzsüz ve düz bir hacim kazanmasını sağlayacaktır. İçerisinde bulunan proteinler saçlarınızın diplerini güçlendirecek ve saç dökülmesini kontrol altına alarak düzleşmesini sağlayacak.