Dolandırıcılık yapanlara cezaların artması taraftarı mısınız?

Dolandırıcılık yapanlar her gün çoğu kişinin canını yakıyor. Sizce dolandırıcılara uygulanan cezalar artmalı mı?

Elbette taraftarıyım kimse kimsenin hakkını yememeli,bunun hem ülkemizde ki adalette hemde ilahi adalette bedeli ağır olmalıdır.

Evet artmasının taraftarıyım. Ülkemizde dolandırıcılık çok fazla olmaya başladı özellikle internet alışverişinde daha çok bu nedenle caydırıcı cezalar gelmelidir.

Artsa desek bile boş ülkede adalet yok, o yüzden artmaz.

Evet bence arttırılmalı. Başkasının emeğini kimse çalamaz.

tabiki dolandırıcılar sonuna kadar cezalarını çekmeliler bence.

evet kesinlikle hata daha da ötesi şeriatın kuralı gelse daha olur suç oranı %0 olmasa bende bişey bilmiyorum

dolandırıcılığın cezası bence mühebbet olmalıdır. Çünkü bir kişin ne zorluklarla kazandığı parayı tek hamlede hepsini alıyorlar.

Evet arttırılmalı. Millet zar zor kazanıyor o parayı. Maalesef kandırılıyorlar kaptırıyorlar paraları. Caydırıcı cezalar olmadıkça bunun ardı arkası kesilmez.

Evet dolandırıcılığın önüne geçilmesi için cezaların artması oldukça ağırlaşması mantıklı olabilir.

Kesinlikle çok ağır yaptırımlar uygulanmalı ve cezalandırılmalılar. Bir daha kalkışmasınlar.

Kesinlikle müebbet almaları lazım.Agır müebbet cezası olmalı hemde.Suclu suçu işlemenin rahatlığını bildiği için o suçu işliyor.

Evet dolandırıcılara verilen ceza biraz daha artırılabilir. Çünkü insanların duygularıyla insanların dolandırıp elindeki tüm her şey almaları gerçekten çok Adice.

Ewet cezalarin daha çok artmasi gerekli ve en çok ta internet sitelerinden dolayi insanlari dolandiriliyor. Bu konuda daha hassas bir düzenlemenin yapilmasi gereklidir.

Elbette. Mehmet Aydın mesela hala kacak. Gerçi ona bulasanlarda suç.

dolandırıcılara verilen cezanın az olduğu kesin çünkü cezası yeterli gelseydi eğer dolandırıcılık sayısı az olurdu bence cezaların arttırılması gerekiyor.

yurt dışındakı adalet sıstemı cok guzel bırı kırsızlık yapsa kolu elı kesılıyor yada zehırlenılıyor toplumun bole ac gozlu ınsanları el ustunde tutması rusfet aldıgından turkıyede hersey serbest yasasıda yabancıları buraya ıtıyor

Bence her suçun cezası arttırılmalı böylece suç oranı azaltılabilir.Ülke için yararlı olur

Artsın. Özellikle alternatif tıp diye uydurulan ve insanların sağlığına direkt etkisi bulunan saçmalıklar çok büyük ceza almalı.

Evet çünkü kimse kimsenin malını çalmamalı çalarsa cezası büyük olması gerekiyor