Dolarda günümüzde görünen ani düşüş fiyatları nasıl etkiledi?

Dolarda günümüzde görünen ani düşüş fiyatları nasıl etkiledi? Raflardaki ürünlerin de fiyatı düştü mü? Yakıt vs ucuzladı mı?

Hemen etki göstereceğini zannetmiyorum. Tamam, kendi ürettiğimiz ürünlerde zam yapılması absürt olsa da (zam yapılsa da benzin fiyatlarının artışına oranla olmalı) marketler, fırınlar aldığımız ürünleri bu fiyattan aldık diyeceklerinden hemen düşmez. Benzinde de aynı. Indirim olacaksa hemen olmayacak, bir süre zamlı kullanırız.

Doların artışı ile yapılan zamlar birbirinden çok farklı şu anda dolar düşmüş olsa bile zamlar düşmemekte.

hayır hiçbir şeyin fiyatı düşmedi. her şeyi tekrardan eski zamlı haliyle almaya devam ediyoruz. doların düşüş göstermesi hiçbir şey de etkili olma daha. inşaallah zaman içinde olur. umudumuz o yönde.

Hayır yine aynı fiyatlar aynı bir iki ay daha böyle devam eder. Dolar yüksel de düşsede böyle devam eder. Kumar gibi oyun gibi düşüyor yükseliyor

Dolara göbekten bağlı olan araba ve elektronik aletler gibi ürünlerin fiyatlarında düşüşler oldu ama genel olarak baktığımızda öyle dişe dokunur bir indirim yok. İndirim geleceğini de sanmıyorum. En fazla belli bir süre zam gelmez. Sadece kur düştü, enflasyon bitmedi…

Şu an marketten geliyorum, aksine daha çok zamlanmış her şey. Tuvalet kâğıdı gibi bazı ürünlerdense çok az var. Geçen sefer sütlerden az vardı, bugün zamlı fiyattan aldım. Marketlerdeki durumu, yeni zamlar yolda diye yorumladım

Şuanlık yansımadı ki yansıyacağını da hiç düşünmüyorum Türkiye’de neyin yükselip de düştüğünü gördük ki.

İnternette bazı ürünlerde indirimler var ama marketlere hemen düşme yapmazlar. Zaten dolar artsın hemen fiyatlar artıyor ama düşünce değişmiyor fiyatlar. Muhtemelen yine artar diye değiştirmiyorlar. Bir ay içinde dolar düşerse indirimler olur gibi geliyor bana.

Doların düşüşü hiç bir şekilde fiyatlara etki etmedi aksine fiyatlar gittikçe yükseliyor. Bu yüzden canına kıyan insanlar var. Bu devirde geçinmek çok zor geçim sıkıntısı çeken bir çok aile var. Bizim ülkemizde bu fırsatçı millet olduğu sürece hangi olay çıkarsa çıksın hep fiyat yükselişi olacak. Yangın çıktığı zaman fiyat artırıp nasıl olsa alıcaklar diyen insanlar olduğu sürece fiyat düşüşü deil artışı olacaktır.

Hayır fiyatlara hiç etkisi olmadı. Market ürünlerinde zamlı fiyatlar hala devam ediyor. Düşeceğini hiç sanmıyorum. Satıcı firmalar ürünleri zamlı fiyattan aldıkları için düşme yapmazlar diye düşünüyorum.

Dolardaki ani düşüş hemen etki etmeyecektir. Çünkü ithal edilen ürünler dolar üzerinden alaındığı için, o ürünlerde (benzin, doğalgaz gibi) hemen bir indirim beklememek gerekir. Çünkü alındığı gün kur yüksekse ister istemez fiyatlarda bir zam uygulanacak, bir sonraki ithal ürün alımında kur ne ise (yükseldi mi? düştü mü? dikkat edilecek nokta burası) ona göre yeni bir zam ya da bir indirim sağlanması mümkün olabilir.

dolar yükselirken herkes etiket fiyatlarını hızlıca yükseltti yani elindeki malı bile fazla karlı satmaya çalıştılar ama düşerken herkes aynı hızda yükseltmedi bu çok büyük bir sorundur. Benzin indirimi pompaya vurmadığı sürece fazla bir düşüş olacağını düşünmüyorum çünkü her şey nakliyata bağlıdır.

Doların birden yükselmesiyle artan fiyatların neden ani düşüşünde de düşüş yerine daha da arttırıldığını kim açıklacayacak? Ülkedeki herkesin bir fırsatçı haline gelmesi…

malesef şu ana kadar hiçbir etkisi olmadı insanlar fırsatçı olduğu için dolar yükselirken hemen fiyatları arttırıp düşerken hiçbirşey olmamaış gibi yoluna devam ediyorlar.

Dolar çıkarken etkilerini görüyoruz sadece, düşerken hiçbir etkisini görmüyoruz daha göremedik

Dolardaki düşüş malesef ki fiyatları hiç etkilemedi. Marketlerde herşey ateş pahası ben herhangi bir indirim göremiyorum bu sanırım enflasyonun yüksek olmasından da kaynaklanıyor olabilir. Bundan sonra da bizi pek iyi günler beklediğini düşünmüyorum. Marketlerde indirim olsa bile doğalgaza, elektireğe, suya, çeşitli vergilere yapılan zamlar yeterde artar bile

genel olarak artış kadar etki ettiği söylenemez ancak yavaş yavaş düzeltecektir. sonuçta dolar 18 iken mal getiren bir toptancı veya market o ürünü getirdiği fiyata satacak bu yüzden fiyatların düşmesi pahalıya mal olan malzemeler satıldığında gerçekleşecektir.

doların bir düşüş yaşadığını düşünmüyorum çünkü 8 lıraydı şu an 12 lira ve 18 lirayı gördüğünde zamlanan çoğu şeyin fiyatı bile düşmedi gerçekten içler acısı

Asla fiyatlar inmez. Dolar düşmedi ki zaten. 18 tl ye bir hafta gibi bir sürede ulaştı ve tekrar bir hafta önceki durumuna döndü. Ekonomideki bu kötü durum güven ile alakalıdır ve piyasalarda bu güven yoksa döviz tekrar yükselecektir.