Down sendromlu bir çocuğunuz olacağını duysaydınız neler yapardınız?

Hamileyken bebeğinizin down sendromlu olacağını öğrendiniz tepkiniz ne olurdu?

hiç birşey yapmazdım ilk zamanlarda biraz üzülürdüm ancak sonrasında sevmeye başlardım çünkü down sendromlu çocuklar çok sevecen oluyor içlerinde 0 kıskançlık kin vb kötü duyguları besliyorlar insanların hepsinden en iyileri diyebiliriz

hayata karşı asla küsmem tabiki rabbim böyle layık görmüş derim hayatıma devam ederim

Bu soru öyle kolay cevaplanan bir soru olamaz. Her kesin başına gelebilir ama uzaktan öyle kolay olmaz bu hali anlamak.

Hiç bir şey yapamam, olanlarda var allah öyle yaratıyorsa vardır bir hayır hikmet. Yüce rabbim herkese hayırlısını versin diyelim.

Bence onlar hayata 1-0 önde başlıyorlar çok masumlar ve çok tatlılar onları öptüğünüz zaman size karşılık veriyorlar ve akıllarından asla kötülük geçmiyor .

Onu kabullenirdim tabikide sonuçta evladım olucak bence her birey böyle düşünmeli .

Hiç bir şekilde tepki vermezdim,niye dogururdum.Down sendromlu değil ama ogluma hamile iken beyninde kist var sakat olacak alalım dediler asla kabul etmedim,nasıl olursa olsun kabullendim. ALLAH a şükür sağlıklı,hiç bir şeyi yok. ALLAH tan gelen bişey,nasıl kıyabilirim ki…

Çok zor bir duygu tabiki. Üzülür insan başlarda, Allah’tan geldiğini bilir ve kabullenirse öteki tarafta mükafatını alır.

hic birsey yapmam allahin taktir ilahisi allah onu oyle gun gormus bizede bakmak duser

Bizden farkları yok. O yüzden hiçbişey yapmazdım. Allah öyle uygun görmüş. O yüzden yapacak bir şey yok. Onlara farklı gözlerle bakan biziz. Onlarda bizim gibi herşeyi yapabilirler.

Allahın takdiri, isyan edemezsin. Çocuğumun, diğer çocuklardan farklı büyümemesi, insanların garip tavırları karşısında nasıl bir duruş sergilemesi gerektiği, hayatta her şeyi başarabileceği konusunda onu bilinçlendirmeye çalışırım. En önemlisi, kendimi bilinçlendiririm.

Bakımları, eğitimleri ve gelişimleri farklı olduğu için daha verimli hayatı olması için bu konuları araştırırdım. Aslında her anne baba adaylarının yapması gerekiyor.