Dudak üstü tüylerinden nasıl kurtulunur? Acısız tüy alma yöntemleri nelerdir?

Kadınlar dudak üstü tüylerinden nasıl kurtulur?

Acısız tüy alma yöntemleri nelerdir?

Herkesin bu hormon denen şeyi farklı. Bende mesela hormonal bozukluk olduğu için bitmiyor.Daha önce lazere gittim ve bitmedi çünkü görmüyor oradaki tüyleri. İğneli olmak zorunda o da çok acılı diye istemedim. Ama herkes bir şey dediği için duyduklarımı yazacağım ben de. Ağda kızartıyor diyorlar herkesin acı eşiği farklıdır. Kimisinin cildi hassas olduğu için kızarıklık yapar ama kısa sürer ve geçer. Çıkma süresi de sizin hormonlarınıza bağlıdır. Tamamen bitirmek istiyorsanız iğneli lazeri araştırın.Dayanırım diyorsanız başlayın bir şans var sizin için en azından. Bunun haricinde ben cımbızla da alıyorum bazen, acımıyor cımbızla. Tabi bu da acı eşiğinize bağlı. Kimisi o da tek tek yoluyor daha çok acıyor diyor. Yani herkes farklı şeyler söylüyor acı eşiği olayından dolayı. Kuaföre gittiğimde o da iple ve ağdayla almıştı. Gayet güzel alınıyor aslında ama ip sizi çok uğraştırır. Ben tek başıma beceremedim.

Bu türlerin sıklıgı kişiden kişiye degisiklikler gösterebiliyor. Kimileri küçük ağda bantlarını kullanarak bu tüyler alınabilir. Ben genellikle ip kullanarak almayı daha iyi olduğunu düşünüyorum. Kullanılan ip ince bir yapıda olmalıdır. İpin ucundan iki taraflı iki elle tutarız ve birbirine sararak bir Sarmal şekli olustururuz. Daha sonra bu olusturduğumuz sarmalı kullanarak o bolgenin türlerle temas etmesini sağlayarak alabiliriz

Dudak üstü tüylerinden kurtulmak yada bu tüyleri tamamen ortadan kaldırmak amacı ile farklı yöntem ve teknikler kullanılmaktadır. Bu yöntem ve teknikler genellikle bireylerin kendi istek ve arzusu doğrultusunda bireyin acı eşiğine göre değişkenlik gösteren bir durumdur. Bir birey dudak üstü tüylerinden kurtulmak istiyorsa öncelikle evde kendisi bunu Ağda, Cımbız yada farklı bir yöntem olan iple almayı deneyebilir. Fakat bu durum sonucunda bireyin vücudunun hassaslığına göre tepki verebilir. Deride kızarıklık, pullanma, kaşıntı ve döküntü meydana gelebilir. Bu yüzden daha etkili ve profesyonel bir yöntem olan ve güzellik merkezlerinde yapılan lazer epilasyon yöntemi ile istenmeyen dudak üstü tüylerinden kurtulmak mümkündür.

Ağda lazer epilasyon zerdeçal bal süt karışımı da yok ediyor

Acısız yöntem yok fakat buz lazer ile epilasyon yapılırsa bu durum azalır bir kaç ay sonra da yok olur.