Düğünde takılan altınlar nasıl değerlendirilir?

Düğünde takılan altınlarla yapılabilecek bir çok şey var.

Hemen altına yatırırsan birkaç yıl sonra ev alacak kadar paran olur.

Ev almak daha mantıklı,iş yeri de açılabilir eğer bunlar varsa ikincisi alınıp kiraya verilebilir ek gelir olmuş olur.

Ev iş yeri ileride kötü bir günde paraya dönüştürülebilircek bir şeye yatırım yapmak ya da altını olduğu gibi saklamakla da olur

Yapılan düğün masrafları ve köşeye birikilmişin olur o altınıda ihtiyacın olduğu zamanda bozdurursun.

Düğünde takılan altınlar eğer borçları varsa ödeyebilirler yada bankaya yatırabilirler

Genel de altınları düğün için yapılan borçlara yatırılıyor. Yoksa altınla yapılacak bir çok yatırım var tabi. Ama maalesef altınlar erkek tarafında kalıyor ve borçlara gidiyor. Geline verilen pek bir şey yok. Çoğu kesim için söylüyorum elbette.

Yatırım yapılabilir. Borç vs. Varsa ödenebilir. Gelecek için saklanabilir.

İki tarafında anlaşıp güzel getiri getirecek bir şeye yatırım yaparak olabilir.

Altın olarak kalabilir. Altında yükseliyor. Yada bozup kripto para alınabilir. Ev kredisi için iyi bir başlangıç da yapabilirsiniz.

Aslında altın yatırım aracıdır ve en güzeli o şekilde saklamak ancak ekonomik nedenler buna imkan verirse.

borçlar falan varsa onları ödeyebilirler ev, işyeri yatırım yapabilirler.

Borçlarımı düğünde takılan nakit paralarla karşılamaya çalışır, o altınları da yatırım amaçlı tutardım. Evde durmasında eğer sakınca olacaksa (yüklü altın takıldıysa) hemen bir altın hesabı açtırır oraya atardım ya da bilezikler, çeyrekler filan öyle dursun dersem kasa kiralarım bankada. altın değerlenen bir maden sonuçta. Ev alacağım zaman peşinatımın bir kısmını oluştururlar en azından.

Düğünde takılan altınlar bence yatırım yapılarak değerlendirilebilir ama tabii ki ülkemizin durumunu düşünürsek sürekli değişen kur yüzünden altın olarak da bir süre sonra kar etmeye başlıyorsunuz.

Altınları altın hesabına yatırabilirsiniz daha güvenli olur. Bozdurmaktansa altın olarak birikip yapmak daha iyi ihtiyacınız olduğu bir anda bozdurabilirsiniz.

Yastık altı yaparak

Zaten altın uzun vadede bir yatırım için uygun ve ideal .
Altın olarak tutmak istemeyen kişiler bu altınları bozdurup kendilerine ev alabilirler yeteri kadar altınlar var ise.
Yada bir dükkan alımı olabilir.

nakit paraya çevrilip bankaya yatırım yapılabilir. Bankada kalan para değerlenir faiz bindikçe paranız büyür ilerde daha büyük imkanlara sahip olmamızı sağlayabilir. Ben uğraşamam diyen insanlar için uzun. Vadeyi sevmeyenler için araba alınabilir ev düzülebilir.

Düğünde takılan altınlar gelin ve damadın ortak bir şekilde bir hayat kurmalarına destek olmak için takılır. Bir bankaya ortak hesapla altınların yatırılması ve daha çok gelin için gebe kalması ve aileye yeni bir fert katılımı için saklanması en doğru yatırım olacaktır. Düğünden edinilen altınları tüketmek değerlendirmek yerine üstüne eklemek de gereklidir.

Çoğu çiftin düğünde takılan altınları ileride alınmak istenen ev veya araba için kullanıldığını düşünüyorum.