Düğünlerde neden havaya silahla ateş edilir?

Ülkemizin çoğu yöresinde neden düğünlerde havaya ateş edilir?

Çünkü insanlar gereksiz gürültüyü ve silahlı her şeyi çok seviyor. Ateş edince bir şey olduğunu sanıyor.

Neden ateş ederler ben halâ anlamış degilim ama çok tehlikeli hatta bu yüzden kaç tane insan öldü.buna neden yasak ve ceza gelmiyor acaba…

Çoğu düğünde silah ile ateş etmenin bir büyüklük ve güç kaynağı olduğu düşünüldüğü için havaya ateş edilir. Oysa ki tamamen gereksiz ve en ufak bir hatada çok ciddi problemlere sebep olacak tehlikeli bir davranıştır.

Dügünlerde bence cahilliklerinden yapıyorlar.Silah sıkmanın ne gibi bir zevki olur. orda olan çocuklara yazık sonra onlarda iyi bişeymiş gibi özeniyorlar sonra .

Genellikle Doğuda ve kırsal alanlarda silah ile havaya ateş ediliyor. Kendini bilmeyen hadsizler yasak olduğunu biliyor. Cezalar olsa böyle şeyleri yapmayacaklar.

Silah atmak çok tehlikeli. Eğlence için atılması da oldukça absürt geliyor bana. Kaza kurşunu dediğimiz yaralanma olayları da hep bu sebeplerden kaynaklanıyor. Hepsi birer magandadır benim için. Onlar sevincini taçlandırmak için silah atarlar, olan başkalarına olur. Tamamen amaçsız.

Kendini bir şekilde havalı göstermeye çalışmaktan başka bir şey değildir. Maalesef magandalıkta ülkemizde çok can almakta.

Eğlenmek için çocukların hayatını tehlikeye atıyorlar. Bu Magandalıktan başka bir şey değil bence gereksiz

Düğünlerde, çoğu kutlamalarda bu gelenek haline geldi ve hala devam etmekte. Düğünlerde kaza kurşunuyla ölen insanlardan ders çıkarmayıp, kendi bildiklerini uyguluyorlar yine.

Genellikle zevk ve gösteriş için yapılıyor.Uzak durulması gereken şeyler.Çünkü insanın hayatı riske ediliyor.

Düğünlerde neden havaya ateş edilir bilmiyorum ama çok zevkli birşey bende çok ateş ederim hemen hemen ateş edilecek düğün olursa affetmem

Magandalar,silah kullanmayı, havaya ateş açmayı marifet biliyorlar,ilgi çekmek amacıyla.Düğünde magandalık yapıyorlar, mutluluklarına renk kattıklarını sanıyorlar.

bende adetleri yada gaza gelip silah sıkıyolar erkek tarafı

O anın coşkusu ile yapılan saçma sapan bir sevinç şeklidir

Sanırım insanlar bir şekilde silahla havaya ateş ettikleri zaman içindeki bastırılmış duygularının da dışarı çıktığını sanıyorlar.

Resmen gösteriş için yapıyorlar silah belinde gezip sağa sola havaya sıkarak ben burdayım havasındalar.ama hepsi gereksiz ve tehlikeli davranışlar.

Sünnet düğünlerinde pek ateş edildiğini görmedim ama evlilik düğünlerinde örf adet gelenek sevinç mutluluğa ilk adım olarak görüldüğünden ateş edilir. Uygun bulmuyorum silahlar patlamasın kazalar belalar olmasın.