Dünya üzerindeki en lüzumsuz ve gereksiz işler nelerdir?

Size göre çok gereksiz gelen olmasa da olur dediğiniz işler var mı ?

Geçen günlerde gündeme oturmuştu! Artık bir iş midir sapkınlık mıdır bilemem ama! Ossuruğunu kavanoza yapıp satan bir kadın gördüm. Baya baya haftada yetmiş bin dolar filan kazanıyormuş… Daha çok ossuracağı gıdalar tüketiyormuş filan! Böyle işler olmasın!

Bir de bir ülkede bir belediyeye kedi başkan seçilmiş, Melih Gökçeğin yargılanıp o kedinin veya o şehirdeki kedilerin kumunu temizlemekle cezalandırılmasını istiyorum.

Son olarak da gidip ete kaya tuzu atan şaklabanı haber yapan gazetecilerin filan bir uzay kapsülüne konularak uzay boşluğuna fırlatılması açıkçası beni üzmez… Abi ossuran sıçan tuz atan ünlü ediliyorsa insanlığa yazık! İşte o haberleri yapanlar çok gereksiz!

Aynen ya osuruk muhabbetini ben de duymuştum bir yerden ama yetmiş bin dolar nedir ya, biz osursak kaçarlar kız doğsak daha iyiymiş herhalde :smiley:

Ben bu infuluser (inşallah doğru yazdım) denilen şeyi anlamıyorum. İnsanlar birşey alacaksa gider bakar araştırır alır zaten. Ay ben bunu denedim çok iyi alın diyo 3 gün sonra aynı tarzdaki ürünü aa bu daha güzel bunu alın diyor. O kadar çok şeyi deniyor ki hepsini kendisi almıyor firma yolluyor sanki kullanıyor gibi reklam yapıyor ve bu sayede tonlarca para kazanıyor. Şaka gibi. Birde üstte yazılanlara da katılıyorum ne saçma sapan haberler var ve bu tarz yok çorabını satan yok şişmanlayıp kendini çekip atan yok başka şeyler yapanlar var. Bunlar olmasın yaa saçma ve iğrenç.

zabıta mesleğini çok gereksiz buluyorum.

edit ben

Saçma sapan hareketler yaparak video çeken insanlar var ve bunun içerik üreticiliği olduğunu savunuyorlar . Oldukça cringeler ve kendileri de bunun farkındalar yine de para için bunu yapıyorlar Aşırı saçma ve seviyesiz buluyorum .Keşke kendileri oturup hal ve hareketleri hakkında düşünseler .

Özellikle garip ve tuhaf hareketler yapan ve konuşan insanların çektiği tik tok videoları bana göre en anlamsız ve saçma şeyler. Yeryüzünde milyonlarca sorun varken insanların bu tür şeylerle ilgilenmesi hatta komik duruma kendilerini düşürmesi çok ilginç.

Cok gereksiz işler cok var . benim için önemlisi . gereksiz yere hayvanlara keyif için ateş edip öldürmeleri. zevk ugruna boynuz duvarı oluşturmak mesela. kedi köpege zarar verenler mesela. bunlar gereksiz işler. insanların degil bu dünya. gecenlerde tv de izledim . 2 tonluk balina sahilde çlü . incelemede yani otopside migdesine bakıldıgında. yüzlerce poset . evet marketlerdn aldıgımız posetler migdesinde düğümlenmiş. ve bundan ölmüş. iki ton ınsanla karşılaştırdım . 50 kilodan 40 tane insan ediyor. 40 tane insan ölmüş gibi düşün. bu birtane bulunan bide . yani o balinadan sonra kesinlikle poset atmıyorum çöpe bile . ve sahil kenarında oturuyorum. gördüğüm her poseti alıp toplayıp. düzgün bir şekilde imha edecem diye bel fitiginda amaliyat oldum en sonunda . ama yinede havada ucan yerde yatan hertürlü poşet gördümde kendimi tutamıyorum . o balina aklıma geliyor . isterse bin kişiolsun orda . rezil oldugumu düşünseler bile eğilip alıyorum . benim gördüğüm o güzelligi umarım başka insanlarda zamanla görüp etrafa atmazlar poşet olsun ve diger çöpleri.

Hazer haklısın tabiki . ama ona para verende hiç mi suc yok. kadın kafası nasıldı bilmiyorum . belki sadece bir idda ugruna öyle bişey yayınladı satılık diye. ve alan olunca neden üretmesin. bana ve ya öyle bişey olsa herkesin ossuruna para verseler . ınan ki yolda yüzde otuzu elinde kovonoz la gezer .
kedi nin suçu yok bence sen ona oy verene bak . akıl dengesine bak . bıde burda konu şunu demeye çalışıyorlar herhalde. bu belediye işliyor . kendi başına. kimsenin birşey yapmasına gerek yok . bari numunelik bir kedi olsun demişlerdir. yoksa düşünsene burda öyle bişey olsa . kediye beni işe aldırmadın belediyede felen filen diye neler olur . düşünüyorum ama yazmıyorum. ben kedileri ve beslediğim 50 tane den fazla kedilerimi cok seviyorum. umarım başkan kediye iyi davranıyorlardır. kötülük yapan illaki buluyor zaten kötülüğün zamlısını …Hayvanlarımıza ve etraftaki sokak hayvanlarımıza lütfen şevkatli yaklaşıp yardımcı olalaım mitletce…

Kına organizasyon, söz/nişan masalarının hazırlanması gibi işler. Bazı geleneksel şeyler unutulmaya yüz tutunca bunu paraya çevirmişler sadece. Başka bir şey değil yani.