Dünyanın en uzun ikinci sahili olmasına rağmen, Samandağ plajında turizmin gelişmemesinin nedenleri nelerdir?

Dünyanın en uzun ikinci sahili olmasına rağmen Hatay’da bulunan Samandağ plajında turizmin gelişmemesinin nedenleri nelerdir?

Deniz taşlı ve ya pis olmasından dolayı olabilir. Deniz dalgalı olabil. Sahili pis olabilir ve ya o bölgede denize girmek yasaklanmış olabilir.

Bence en büyük sebebi Hatay da olması daha fazla turist giden bir bölgede olsaydı daha fazla ilgi çekebilirdi.

Bence bulunduğu bölgenin gelişip gelişmesiyle alakalı ve sehrin cografi konumu itibariyle fazla gelişmedi

Yukardaki yazılanların çoğu sorunun cevabını yansıtmasa da bir kısmı bunun nedenleri arasında gösterilebilir (Denizin ve sahilin kirli olması gibi) fakat en önemli sebebi bölgede Rip akıntısının çok aktif olmasıdır , ayrıca bu bölgeye önlem olarak dalgakıran da yoktur. Google’a samandağ rip akıntısı yazınca net bir şekilde durumun ciddiyetini anlayabilirsiniz.

Hataylılar degerini bilmiyorlar. Çok kirletip üstelik çok taşlı ve turistler orayı suriyeli sorunları olduğu için gitmeye çekiniyorlar.Suriye sınırına yakın ya o yüzden herhangi bir bomba patlar diye korktukları için gitmiyorlar yada tercih etmiyorlar. Bizzat tandigim bir arkadaşımdan duydum.Ve halkının gelirine göre ilçe merkezindeki binaların ve yolların çok kötü olduğu söyleniyor.Ama malesef ve türkiye buranın kıymetini bilmiyor tanımıyor tanıtılmıyor. belki burdan bir kaç kişinin dikkatini çekerde birileri oraları görür ve şuna eminim ki çok büyük kazançlarla geri dönecektir.Burada farklı ırklardan ve farklı dinlerden insanlar hala yaşıyorlar. Ermeniler yada araplar hristiyanlar gibi birçok millet de hala ikamet ediyor

ülkemizde binbir tane güzellik varken neden bunları tanımıyoruz ? veya turizme katamıyoruz? Bunların cevabı çok basit REKAMINI YAPMIYORUZ.

Bir Hatay’lı olarak çevre ve deniz kirliliği ilk sırada diyebilir. Sonra ise yeterince tanıtım olmaması ve bölgenin bakımsız olması.

denizin ve sahilin kirli olması Samandağ plajında turizmin gelişmemesinde etkendir.