Dünyanın en uzun ismine sahip ressam kimdir?

Bu ressamın tam adı nedir? En önemli üç tablosunun adı nedir?

Ünlü ressamcı olan Pablo Picasso’nun aslında gerçek adı bu değil.Asıl gerçek adı “Pablo Diego José Francisco de Paula Juan Nepomuceno María de los Remedios Cipriano de la Santísima Trinidad Ruiz y Picasso’dur.”

Dünyanın en uzun isme sahip ressamı Pablo Picasso’dur. Pek bilinmese de asıl ismi; Pablo Diego José Francisco de Paula Juan Nepomuceno María de los Remedios Cipriano de la Santísima Trinidad Ruiz y Picasso.
Söylemesi bile kesinlikle çok zor…
En önemli 3 eseri:
1.Nude, Green Leaves And Bust : Pablo Picasso’nun 1932 yılında çizdiği bu tablo en son 106.5 Milyon Dolara alıcı bulmuştur.

 • 2. Garcon A La Pipe : 1905 yılında resmedilen bu eser ise en son 104 Milyon Dolara satılmıştır.
 • 3. Le Rêve : 1932 yılında çizilen bu resim ise 155 Milyon Dolara alıcı bulmuştur.
 • Dünyanın en uzun ismine sahip ressam Pablo Picasso’dur. Tam adı Pablo Diego Jose Francisco de Paula Juan Nepomuceno Maria de los Remedios Crispiniano dela Santisima Trinidad Ruiz y Picasso’dur.
  En ünlü tabloları arasında, Paris Kraliçe Sofia Ulusal Sanat Müzesinde sergilenen Guernica, Newyork Modern Sanat Müzesinde sergilenen Avignonlu Kızlar ve Chicago Sanat Enstitüsünde bulunan Yaşlı Gitarist yer almaktadır.

  Ünlü ressam Pablo Picasso gerçek adı çok uzun olduğunu söylemek pekte yanlış olmaz; Pablo Diego José Francisco de Paula Juan Nepomuceno María de los Remedios Cipriano de la Santísima Trinidad Ruiz y Picasso
  Tam üç satır ismi var çok ilginç.
  Eserleri; Ağlayan Kadın,Yaşlı Gitarist,Avignonlu Kızlar.