Dünyanın en uzun merdiveni kaç metredir?

Dünyanın en uzun merdiveni kaç metredir? bu merdiven hangi bölgelerde kullanılır?

Dünya’nın en uzun merdiveni Norveç’te bulunmaktadır. 4444 basamaktan oluşur tahta merdivenlerden oluşur. Çok korkutucu bir görüntüsü vardır. Çoğu insan yürümeye cesaret bile edemez.

Dünyanın en uzun merdiveni olan, 21.196.180 m uzunlukta ve 5164 basamaktan oluşan Çin Seddi, Çin’in kuzeybatısı boyunca uzanır.

Dünyanın en uzun merdiveni dört bin dört yüz kırk dört basamaktan ibaret ve Norveçte yerleşmekte.Bu merdiven bir korkutucu görüle biliyor.

Dünyanın en uzun ve en popüler merdiveni tabikide Çin’ de bulunan Çin Seddi’ ne aittir. Çin Seddi’ nde tam 5164 basamak bulunmaktadır. Çin Seddi büyüleyici bir yapıya sahiptir ve akın akın turist çeken bir yapıdır. Çin Seddi’ nin yapılış amacını zaten bilmeyenimiz yoktur. Çin Seddi Çin’ nin kuzeybatısında yer almaktadır vede dünyada varolan en uzun savunma duvarı olarak bilinir. Bu seddin yapılış amacını Türk ve Moğol saldırısından korunmak içindir. Seddin uzunluğu 21.000 kilometreden daha fazla olduğu söyleniyor.

paristedir ünlü kulenin 276 metre olduğu ve 704 basamağı bulunduğu biliniyor.

Norvecte yer alan dünyanın en uzun merdivenleri Flori merdivenleri olarak bilinir ,tahtadan yapılmış olan bu merdivenlerin 4444basamağı vardır. Eyfel kulesi deki merdivenlerde 276 basamak olarak en uzun merdivenler arasında yer alır.