'Dur' ihtarına uymayan sürücü polis memuruna çarptı

Dur ihtarına hem uymadı hemde polise çarptı ve daha sonrasında sorguya alındı,ülkemizde polisten kaçmanın sebebi nelerdir?
İnsanlar neden polisten kaçarlar?

Eğer bir eksiği olmasaydı kaçmazdı ya aranıyordur, ya asker kaçağıdır, ya da alkollü araba kullanıyordur. Polisten başka sebeplerle kaçılmaması lazım. O polisin ihtarına uysaydı muhakkak başına bir şey gelecekti bir çaba kurtulmayı düşünmüştür. YBen daha bu şekilde kaçabilen bir insanı duymadım. Demek ki bir sıkıntısı varmış arkadaşın. Eğer sorgudaysa ortaya çıkar çoktan. Kaçarak daha çok şüphe çekmiş.

suçlu olan insan kaçar, eğer insanların herhangi bir suçu yoksa gereli bütün kurallara uyuyorsa neden kaçsın ki…kaçmaz…suçludur ve yakalanmaktan korkuyordur…

Eğer aranan bir kişiyse bu yüzden kaçar bence insanlar polisten. Yoksa biz de yolda bir şey oldu mu sağa geçiyoruz polisin işaretiyle ve kimlik soruyor genelde. Kaçmak, sanki suçluymuşsun gibi bir etki yaratır ve şüphe oluşturur. Hem ihtara uymuyor hem de polise çarpıyor he? O zaman belki bir yandan da alkol almış bile olabilir…

Muhtemelen ya aranan bir kişi, ya ehliyeti ve ruhsatı olmayan bir kişi yada 18 yaşının altında olan bir kişidir. En son ihtimal ise araç çalıntı olabilir veya kişi alkollü olabilir. Sebep her ne olursa olsun bu tip sürücülere verilebilecek en ağır ceza verilmeli. Sonuçta bir insanı, insanları öldürebilir, canından edebilirdi.

Neden durmazsın ki? Gerçekten insan hayret ediyor.

Büyük ihtimalle bu kişi suçlu olabilir. Ancak bazıları korkup devam ediyor ve böyle bir sonuçla karşılaşıyor. Dur deniyorsa dur böyle daha mı iyi oldu yani?

Ya kafası yelliydi ya da suçu vardı “dur” ihtarına uymadı. Ülkemizde böyle şeyler çok oluyor ve yakalandıklarında polis niye kaçtın dediğinde benim suçum yok diyorlar. Kardeşim suçun yoksa neden kaçan sanki suçun yokken seni hapise atacaklar.

Bir suçu var ki polisten kaçıyor . Alkollü olabilir . Hırsızlık yapmış olabilir . Poliste durdurunca polis radarına çarpıyor .