Duruş Bozukluğunu Düzeltmek ve Kamburluğu Önlemek İçin Evde Neler Yapabiliriz ?

Duruş Bozukluğunu Düzeltmek ve Kamburluğu Önlemek İçin Evde Neler Yapabiliriz?

Dik otur dik yürü kamburunu çıkarma sandalyede veya koltukta dik otur alıştır kendini yoksa öyle gider kambur kalır belin

Her koşulda dik oturmak.Özellikle bilgisayar kullanırken,yemek yerken…Eğer hiç birini yapamıyorsak dik duruş korsesi kullanmak tabi ki uzman tavsiyesinde…

Sandalye veya koltukta dik oturmaya ve yamuk oturmamaya özen göstermeliyiz sırt bel egzersizleri de işe yarar

İnternette videolarını bulabileceğimiz duruş egzersizlerini uygulamalı, dik oturmaya ve bilgisayar ya da televizyon başında hareketsiz saatlerce oturmamalıyız.

Duruş bozukluklarını gidermek ve kamburluğu önlemek için bol spor yapılmalı, yürüyüş yapılmalı, kaslar açılmalı, yine barfiks ve şinav çekilmelidir. Tabi bir de doktora gidilmeli ve bu sporlarla alakalı doktor tavsiyeleri dinlenilmeli ve vereceği ilaçlar kullanılmalıdır.

Duruş bozukluğunu engellemek için mutlaka dik duruş çok önemlidir. Ve duruş bozukluğu için tasarlanmış korseler var. Onunda kamburluğa büyük faydası vardır.

Pilates ve yoga bu konuda size yardımcı olabilir. Çevrenizdekileri size sürekli dik durmanız gerektiğini hatırlatmaları konusunda uyarabilirsiniz.

Evde omuzların dik duracak şekilde istemli bir biçimde yukarı doğru kaldırılmalıdır ve kendinden emin bir şekilde özgüvenli hareket ederek de duruş bozukluğundan kurtulunur.

Dik durmaya çalışmalıyız öncelikli olarak otururken dik oturulmali, belimizin arkasına yastık koyarak da dik oturmayı sağlayabiliriz

öncelikle köşeleri 90derece olan sandalye alınmalı. ardından sırtımızın boşluğu tespit edilip rahatsız etmeyecek şekilde yastık koyulup boşluğu doldurabiliriz. Bu işlemi sandalyede tıpkı bir heykel gibi oturarak yapmalıyız

Dik oturmak cok önemli mesela bilgisayarda dururken televizyon izlerken yemek yerken dik oturmaya dikkat edilmeli bunun yanında youtube da olan videolara başvurmak da yararına olacaktır.

Duruş bozukluğunu düzeltmek için kendimize hatırlatmalı,her kambur oturduğumuzda düzelmeliyiz fakat kendimiz her zaman farkedemeyebiliriz.Bu yüzden aileden birine biz kambur durduğumuzda bizi uyarmasını söyleyebiliriz.

Duruş bozukluğunu gidermek için ayakta iki elinizi ön tarafta avuç içleriniz yere bakacak şekilde birbirine hafifçe değdirerek ileriye doğru uzatın, sonra kollarınızı ayırmadan havaya kaldırın ve avuç içleriniz 90 derece ileriye baksın. Sonra kollarınızı iki yana doğru uzatın ve içerisine girdiğiniz yeni pozisyonunuzu koruyunuz. Bu duruş aslında sizin durmanız gereken optimal şekildir. Bu hareketi yaparken ağrı hissederseniz hekime gözükünüz.

Duruş bozukluğunu düzeltmek için boyun ve sırt egzersizlerini düzenli bir şekilde yapmak gerekir. Otururken dik durulmaya önem gösterilmelidir.

sırt kaslarını çalıştıracak egzersizler yapmalısın ve olabildiğinde oturduğunda dik oturmaya dik yürümeye buna kendini alıştırman lazım