Duş alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Duş alırken nelere dikkat etmeliyiz?Suyun sıcaklığı, şiddeti nasıl olmalı?

Onu dayanabileceğin bir ısıya almak gerekir sana kalmış orası ve duş alacağın yerde bütün takımların olmalı duş jeli, şampuan, sabun, lif vb gibi şelerle yıkanıp çıkabilirsin

Su sıcaklığı çok önemlidir. Çünkü suyun çok sıcak olması kansere yol açabilir.

Suyun aşırı derecede ne soğuk nede sıcak olmasına.

Sol ayağımızla banyoya girmelidir. Sonra avret yerlerimizin örtülü olması iyidir aslında. Su sıcaklığı herkesin dayanabileceği kadar olmalıdır. Bu su sıcaklığı kişiden kişiye değişiklik gösterebilir kimi sıcak su sever, kimi ılık, kimide daha soğuk sever o yüzden bu su sıcaklığı kişiye göre değişir.

Su çok soğuk veya çok sıcak olmamalı ılık su ile yıkanmalıdır. Ve duş alırken idrar yapmak doğru değildir. Duş alırken idrar yapmak doğru değildir ayriyetten.

Öncelikle vücudunun dayanabileceği en yüksek ısıyla duş almanı tavsiye ederim çünkü sıcak su her anlamda daha çok temizlenmeni ve kendini iyi hissetmeni sağlar. Ayrıca kafanı çarpmamaya dikkat et

Banyo yaparken suyu fazla açmadan yıkanabilecğin derecede açmak en doğrusu tassaruf için bir de suyun sıcaklığı sizin için en önemlisi bu size kalmış bir şey dayanabileceğiniz veya standart sıcaklıkta ya da soğuklukta yıkanabilirsiniz.


Su sicak olmamali, cunku derimizde olan küçük hucreleri öldurebilir。Ilık suda alinmalidir.Hem saç derilerimizde dökülme olmaz ,hemde saçlarımız daha hızlı uzamaya başlar .Paraben icermiyen sampuanlar tercih edilmelidir.

Sıcak olmamalı su olduğu taktirde saç derilerimizi döker ve saçlarımız hemen uzamaz. Su sıcaklığı çok önemlidir. Çünkü suyun çok sıcak olması kansere de yol açabilir. Ama herkesin kendine göre sevdiği bir su ayarı vardır.

Ben Sayglıya gidiyom saglık hocası saçınızı yıkarken öne egirin yıkayın saç kalırsa içe dogru büyür amaliyat olmak gerekirmiş


Genelikle yaz aylarında ısılık yada soğuk suyla duş alınmalı yoksa vücudun dengesini bozar.

Suyun sıcaklığı kişiye göre ayarlanmalıdır çok sıcak olması zararlı olabilir onun dışında yaz aylarında ılık veya soğuk olması tercih edilir. Çıkarken soğuk su ile çıkmak yada ayaklarımızı yıkamak vücudumuza dinçlik katacaktır. Çok sıcak olması saçlarımız içinde zararlıdır köklerine zarar verir ve küçük hücreleri öldürür, dökülmesini sağlar. Paraben içermeyen şampuanlar tercih edilmelidir. Ayrıca saç kremi kullanıyorsanız saçlarınızın dibine sürmeyin. Sadece uçlarına uygulamak yeterlidir.

Öncelikle kış aylarında soğuk olduğu için sıcak suyla yıkanmayı tercih ederiz. Ama ılık olması daha iyi olur. Ayakta yıkanmayada özen göstermeliyiz. Bu çok önemlidir. Sonra herkesin oturduğu sandalyede oturmayıp, farklı havlular kullanmak önemlidir.

Her şeyden önce can sağlığı duş alırken ayağımızın kaymaması adına terlik veyahut duş ayakkabısı giymeliyiz.Ayağımızın bir engele takılıp düşmemesi adına banyodaki çıkıntılara dikkat etmeli iyice aklımıza oturtmalıyız.Sonrasında duş esnasında saçımızı şampuan veyahut sabunlar iken sabit durmalı gözlerimiz kapalı olduğu için hareket etmemeliyiz.Durulama işlemi sonunda çıkarken yere bakıp ayağımızın herhangi duşa kabin veyahut başka çıkıntı engeline takılmadan banyodan çıkmalıyız bütün bunlar olduğu sırada yavaş hareket etmeliyiz.Banyo yapısı gereği dikkatsiz olanların en çok kayıp bir yerlerini kırdığı veya maalesef vefat ettiği alanlardır.

suyun ısısı .cok sıcaksa hastalağa yol açar .ve dikkatli olunmalı

Kadınları geceleri pek sık dusa girmemesi gerekir. Daha sonra suyun sıcaklığını iyi ayarlamak gerekir.

Duş alırken sıcaklık kişinin kendi isteğine göre olmalıdır. Ayrıca duşta avret yerleri kapalı olmalı ve duş alınan yer fazla geniş olmamalıdır. Yani iki eller yanlara açıldığı kadar genişlik yeterlidir.

Duş almak kimisi için sadece bir temizlik eylemiyken, çoğumuz içinse büyük bir keyiftir. Fakat duş alırken edindiğiniz bazı alışkanlıkların cildinize zararlı olabileceğini biliyor muydunuz? Duş alırken kurtulmanız gereken alışkanlıkları yazdık. Daha sağlıklı bir cilt için bunlara dikkat edin.

Çok sıcak suyla yıkanmak
Sıcak su gevşemenize ve rahatlamanıza olanak sağlayabilir, ancak çok sıcak suyla yıkanmak cildiniz için hiç iyi değil. Sıcak su yerine ılık su ile duş almaya özen gösterin.

Uzun süre duşta kalmak
Küçükken banyodan çıktığınızda ellerinizin buruş buruş görüntüsü çok komik ve eğlenceliydi fakat, o buruş buruş görüntü aslında cildiniz nem kaybediyor demek. O nedenle çok uzun süreli duşlar almayın.

Cildinizi nemlendirmemek
Cilt tipiniz ne olursa olsun vücudunuz duş aldıktan sonra neme ihtiyaç duyar. Cilt tipinize uygun bir nemlendiriciyle her duştan sonra muhakkak vücudunuzu nemlendirin. Eğer ben duştan sonra çok üşeniyorsanız bebe yağı ile duşta da vücudunuzu nemlendirip duş sonrası bu adımı atlayabilirsiniz. En son durulandıktan sonra bütün vücudunuza bebe yağı sürüp yeniden durulanın…

Bol şampuan saça zarar verir herşeyden az miktarda kullanılmalı ayrıca her bölgenin temizleyicisi ayrı olmalı.