Düşünme bağımlılığından kurtulma yolları nelerdir?

Aşırı düşünme bağımlılığından nasıl kurtulunabilir?

aşırı düşünme bağımlılığından kurtulmak için kafamızı baska işlerle yorarak ya da farklı aktiviteler yaparak dağıtabiliriz

Çok fazla düşünmenin bizi hedeflerimizden uzaklaştırdığını anlatsak eğer bu huydan vazgeçebiliriz eğer ki kendi yöntemlerimiz ile geçmiyorsa doktor yardımı almak gerekiyor.

aşırı düşünme durumundan kurtulmak için kendinizi farklı aktivitelere sokun farklı ortamlara girin bu zihninizi rahatlatır.

başka işlerle uğraşmak

ine bir hobi edin meşgale bul ve kafanı farklı alanlara ver.Spor yap doğa yürüyüşleri gerçekleştir.

Şahsen ben dusunmek istemedigim bir sey aklima geldiğinde su taktigi kullaniyorum : kendime bir ugras buluyorum o an hixli bir sekilre aklimi dagitabilcek birsey atiyorum hemen elime telefonu alip uygulamalarda aklimi dagiriyorum veya kitap okuyorum veya biriyle sohbet ediyorum, disari cikiyorum vs vs bu sekilde secenekler cogaltilabilir.

cevabını bulursan etiketle dostum.

Aklını birşey düşünmeyecek gibi yoğun yap aktiviteler falan yap geçer

İnsanlar bu bağımlılıktan kurtulmayı vaat eden kafaya takmama sanatı diye bir şey icat etmiş. Bu düşünceyi pazarlayarak insanları yönlendiriyorlar. Kimi psikologlar bu konuda doğru söylese de bu insanın icinde biten bir durum. İnsanın kendine bir düsünce kalıbı oluşturması gerekiyor bi noktada. Bu söz davranış beni etkiledi mi nasıl etkiledi seklinde tespit yapılması gerekiyor. Devamında da olumlamalar falan

hocam bu kişi @relax16 geçiştirici saçma cevap vermiş. ve ben bunu bildirdim. daha hızlı tespit edilmesi ve gerekenin yapılması adına sizi de etiketliyorum.

Beynini çalıştırıp yapacak ilgi çekici şeylerle ilgilenmesi fazla düşünmeyi engeller.

Kendini kontrol etmeyi dene. Genel olarak dışarıda vakşt geçirmeye çalış ve sosyal bir insan olp kafa dağıtmaya çalış

Aşırı şekilde düşünmeden kurtulmanın tek yolu aklını başka bir şeyle meşgul etmekle ancak mümkün olabilir. Tabi tek bir şey düşünmüyor ve her konuda aşırı düşünme problemi yaşıyorsanız psikiyatrik bir probleminiz olabilir. Destek alınması lazım. Ancak bir konuda aşırı düşünme probleminiz varsa hayatınıza değişik hobiler katmalı ve farklı uğraşlar edinmelisiniz.

Hobiler edinebilirsiniz mesela ben öyle yapıyorum örgü örüyorum yemek yapıyorum yeni tatlar deniyorum kafanızı meşgul etmelisiniz helede evde kaldığımız şu günlerde eminim daha çok düşünüyoruz her şeyi bu yüzden kendimizi yeni uğraşlar bulup zamanımızı iyi değerlendirmeliyiz

Kendinizin sevdiği başka uğraşlarla vakit geçirerek, yeni hobiler elde ederek, yada bir uzmandan destek alarak kurtulur.

Düşünmenize neden olan şeyleri ortadan kaldırmak gerekir, başka şeylerle uğraşmak, hobi edinmek, kendimizi geliştirmek gibi şeyler yaparak boş durmamak düşünmemek gerekir.

Düşünmekten kurtulmak için film izleyebilir, müzik dinleyebilir yada müzikle ilgilenebilirsiniz. Kitap okumak, resim yapmak gibi herkesçe bilinen aktiviteler beyni düşünmekten alıkoyar. Örgü öğrenmek bence bir numaralı aktivite. Beyin resmen dinleniyor. Amigurumiden oyuncaklar yapıp etraftaki çocukları sevindirebilirsiniz hemde böylece.

Aşırı düşünmeyle ilgili ilkönce uzman yardımı almanız gerekir ve size önerdiği tedaviyi doğru ilaçları kullanarak gerçekleştirebilirsiniz!

En basiti ve dogru bir formul her zaman yeni islerle mesgul olmak farkli seyler yapmak mutluluk dusunceleri yok eder