E-Devlet nedir? E-Devlet uygulaması nasıl kullanılır? Hangi hizmetlere ulaşılabilir?

E-Devlet nedir? E-Devlet uygulaması nasıl kullanılır? Hangi hizmetlere ulaşılabilir?

E-devlet türkiye cumhuriyetinin vatandaşlarının kendilerine özgü profillerinin olduğu bir internet sitesi ve kendinizle ve eşinizin ve çocuklarımız her türlü bilgisine ulaşabileceğiniz bir internet sitesi.

İnsanlar kendileri hakkında çeşitli konularda bilgi almaktadır. Herkes bu siteden kendine bir sifre kurarak bir hesap oluşturabilir.internet erişimi olan bilgisayar, tablet ya da cep telefonlarından kolay ve güvenilir bir yolla kamu kurumlarının sunduğu binlerce hizmete tek bir noktadan erişme imkanı sunuyor. Sisteme giriş yapılırken şifre, e-imza mobil imza, elektronik kimlik kartı ya da internet bankacılığı seçenekleri kullanılıyor. Bu şekilde vatandaşlar, yalnızca kendilerine ait olan bilgilere ulaşabiliyorlar. Ayrıca kamu internet sitelerinde de tekrar kayıt olma ihtiyacı duymadan gezebilir ve ödemelerini de elektronik ödeme sistemi aracılığıyla tek noktadan, güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirler.

E devlet Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkesin faydalanabileceği bir devlet hizmetidir. E devlet birçok devlet işlerini internet üzerinden yapabileceğimiz bir platformdur.

E devlet resmi hizmetlerin Tc Vatandaşlarına elektronik ortamda daha hızlı ve.pratik şekilde verilmesini amaçlamaktadır.
Nüfus cüzdanı ve ikametgah örneği almaktan tutunda vergi borçları bilgisi , ssk sigorta dökümleri bilgisi , aile ve sosyal politikalar bakanlığı, başbakanlık, Milli Savunma Bakanlığı, Milli Eğitim bakanlığı, Ptt , Adalet Bakanlığı mahkeme bilgileri gibi bir-çok bilgiyi edinebiliriz.
E devlet şifresini alıp internet sitesi yada edenlerin mobil uygulamasını kullanarakta güvenli bir şekilde e devlet bilgilerine ulaşabiliriz.
E devlet üzerinden bankacılık sitelerine ve ösym gibi sitelere de tek bir E devlet şifresi ile ulaşabiliriz.
Devletteki yeni hizmet ise engelli vatandaşların yararlanabileceği
Tek Durak Hizmetidir, böylece engelli vatandaşlarımızda e devlet hizmetlerine elektronik ortamda ulaşabileceklerse.

E devlet sistemi vatandaşlara sunulan elektronik ortamdır. Vatandaşlar kolay bir şekilde işlerini internet üzerinden yapabilir.

e devlet uygulaması devlet dairelerinde işlemleri online bir platformda toplamış resmi bir uygulamadır. İnsan hayatını kolaylaştıran önemli bir yere sahiptir. örneğin ikametgah için nüfus müdürlüğüne gitmek yerine e devlet uygulamasından çıktı alabiliriz.

E-Devlet: Türkiye Cumhuriyetinde bulunan resmi dairelerinde çıkarılacak tüm bilgiler buradan ulaşılmaktadır. Önceden bir işe girerken Adli sicil belgesi, nüfus kağıt örneği, askerlik belgesi, diploma gibi belgeleri buradan çıkartabiliyoruz.

E-devlet Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının kullanım hizmetine sunulmuş kişiyle ilgili her türlü bilgi ve belgenin bulunduğu bir internet postalıdır. Bu sayede vatandaşların zaman kaybetmeden işlerinin çabuk halledilmesi planlanmıştır. E-devlet şifresi almak için PTT şubelerinden 4 liralık zarf alırlar ve oradan kişiye özel şifre belirlenir. E-devlet bir sosyal hizmet ortamıdır.

Devlet tarafından verilen hizmetlerin elektronik ortamda sunulmasıdır. Sisteme giriş için şifre, e-imza, mobil imza, internet bankacılığı, T.C. kimlik kartı gibi doğrulama araçlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Adli sicil kaydı, sgk vs. bigi bilgilere erişim sağlar.

Emeklilik hesabı , soy ağacı,vergi borçları gibi bir çok bilgiye anında erişim sağlayabileceğiniz bir sitedir.

E devlet uygulaması diploma, nüfus cüzdanı fotokopisi gibi vb.remi belgelere daha kolay ulaşabilirsiniz.

e devlet şifreni ptt’den rahatlıkla alabilirsin sonrasında ise turkiye.gov.tr adresinden veya e devlet kapısı uygulamasını ios veya android için indirebilirsin sicil kaydına askerlik bilgilerine soyağacına vergi ödemelerini rahatlıkla yapabileceğin güvenilir bir devlet sitesidir hemen hemen bütün kurumların girişlerini yapabilirsin

E-devlet Türkiye vatandaşı olan herkese verilebilmektedir bunun şifresi almak için postaneye cüzi bir miktar ödedikten sonra ulaşabiliriz sigorta girişimiz e SGK, milli eğitim bakanlığı işleri, belediye, diploma,nüfus cüzdanı resmi evraklara, kolaylıkla ulaşabiliriz.