E harfini yayarak konuşan insanları görünce ne hissediyorsunuz?

E harfini yayarak konuşan insanları görünce ne hissediyorsunuz? Bu konu hakkında düşünceleriniz nelerdir?

Bilerek mi yapıyor acaba diye kendimi sorguladıktan sonra pek kafaya takmıyorum.

E harfini yayarak konuşan kişileri görünce Samsunlu olduğunu hissediyorum. :slight_smile: Genelde e harfini yuvarlayarak “eallibeş” şeklinde ifade ederler. Onun dışında sırf cool gözükmek için e harfini uzatarak ya da yayarak söyleyen kişiler itici geliyor. Tabii bir rahatsızlığı yoksa ve sırf havalı gözükmek için yapıyorsa.

Bazı insanlar bilmeden e harfini uzatıyorlar. Bazıları ise bilerek uzattığı zamanlarda o kişilerin ağzına fırıncı küreği ile vurasım geliyor. Sanki beni tınlamıyormuş gibi bir havaları oluyor.

Açıkçası biraz uyuz oluyorum duyunca. Alışkanlıkla ilgili bir şey. Alıştıkları için değiştirmeleri çok zor tabi. Ama kesinlikle sinir bozucu.

Bana çok yapmacık geliyor kasten yaptıklarını ve beni tanımadıklarını düşünüyorum sağ elinin tersi sol elinin düzüyle zıbamçak diye ağzının ortasına vurulası insandır.

Bana göre bazı insanlarda bilmeyerek yapmaktadır. Bazı insanlar ise bilerek insanı çileden çıkartmak amacıyla bu işi yapmaktadır. Böyle tipleme insanlardan nefret ediyorum.

Normalde insanları hiçbir şey için yargılamam fakat çok itici geliyorlar.

Açıkcası bana itici geliyorlar ve bu insanlarla konuşmaktan kaçınıyorum.

Eğer bir rahatsızlıkları varsa benim için sıkıntı değil fakat bilerek yapılıyorsa nefret ederim.

Valla ne yalan söyliyeyim ağzının ortasına iki tane çarpmak istiyorum. Hastalık derecesinde olanlara lafım yok tabii ki ama bile bile bu tarz konuşan insanlardan nefret ediyorum desem yeridir. Bana çok itici geliyorlar.

Sadece e harfini değil tüm alfabemiz deki harfleri yayarak konuşan insanları samimi bulmuyorm.

Bunu bilerek yapan insanlar gerçekten dışarıdan kötü görünüyor. Bir arkadaşımın rahatsızlığı var bundan ötürü sürekli ağzını yayarak konuşuyor. Bundan ötürü kimseye karışmıyorum herkes istediği gibi konuşabilir kanaatindeyim:slight_smile:

Rahatsızlık durumundakilere birşey demiyorum ancak bilerek peltek yada yayarak konuşan insanları , dalga geçiyor gibi anlıyorum.Hiç hoş değil