E-spor koçu nedir? E-spor koçunun görevleri nelerdir?

E-spor koçu nedir? E-spor koçunun görevleri nelerdir?

Bildiğim kadarıyla sporcu koçu, sporcuların daha nasıl ıyi ve kaliteli gelişir konusuna bakarlar.

Profesyonel e-spor oyuncuları için oyuncuların gelişimini takip eden, gerekli gelişimleri sağlaması için eğitim veren veya eğitimlere katılmasını sağlayan kişidir. Profesyonel oyuncuların, profesyonel maçlara hazırlanmasında yardımcı olur.

Bilgisayar ortamı üzerinden sanal oyunlar oynamak ve bu oyunların oynayışını yani oynayan kişileri bir araya getirerek bu oyunu oynayan kişilerle oyunlar hakkında bilgi veren ve vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda insanları yönlendiren ve bu oyunlarla ilgili daha bilinçli hale getiren bireylerdir Bunlar genellikle sanal alem üzerinde var olan ve güncel olarak aktif olan oyunlarla ilgili araştırma yaparak yapmış olduğu araştırmalar neticesinde insanları yönlendiren zararlı ya da zararsız olanlar hakkında insanlara bilgi veren ve profesyonel olarak yapmış oldukları işleri takip eden ve işlerin gereklilikleri ile ilgili birtakım bilgileri karşı tarafa aktaran profesyonel maçlara hazırlanmış olan kişilere yardımcı olan kişilerdir özellikle bunların bazı noktalarda Dünya üzerinde spor müsabakaları yapılmaktadır ve bu genellikle Japonya gibi teknolojik olarak gelişmiş ülkeler yapılan bir spor dalıdır.

Genellikle eski e-sporculardan olan bu kişiler bulundukları takımın IGL(in game leader) ile birlikte oyun esnasında uygulanacak taktikleri belirleyen kişidir.Gelişmekte olan e-spor dünyasında önemli yerlere sahiptirler.Bu tarz takımlar günümüzde LOL , DOTA ve CS:GO gibi oyunlar etrafında kurulmaktadır. Mouseports takımını koçu REJİN dir örneğin.

Spor koçluğu eğitimi sertifikası bu işe ilgisi olan sporu hayatlarının bir parçası olarak gören düzenli bir şekilde spor yapan ve insanlara da spor alışkanlığını aşılamak isteyen ve bunu meslek haline getirmek isteyen kişilerin alması gereken bir eğitimdir. Bir sporcunun tekniği, taktiği hatta zeka gücü çok iyi olabilir ama performansı iyi olmadığı müddetçe iyi olduğu konuları ortaya çıkarması mümkün değildir. Beyin ile vücudun aynı oranda hareket etmesine form denmektedir. Ve bir spor koçunun da formu en üst seviyede olması gerekmektedir. İlgilendiğiniz bir spor dalında hatta o spor dallarında başarılı bile olsanız mutlaka bir spor koçuna gereksinim duyarsınız. Spora başladığınız andan itibaren gerçek bir idman ve öz disiplin içerisindesiniz demektir. Bireysel çalışıyorsanız bu sizin için biraz zordur çünkü başarınızı ya da başarısızlığınızı paylaşabilecek bir kişi bulmada zorluk çekebilirsiniz. Ve paylaşmak istediğiniz kişinin de sizi anlayabilmesi için sporla ilgilenmeli ve size gerekirse taktiklerde verebilmelidir. Bu alanda en iyi destek olacak kişiler spor koçlarıdır, spor koçları sizleri yapmış olduğunuz alanlarda destekler ve bilgileri ile de size iyi bir yol gösterici olabilirler.

Spor koçları karşılaştığı olumlu ya da olumsuz bir durumu başarısızlık olarak görmez. Başarıya neden etken ile başarısızlığa neden olan etkenin doğru görülmesine yardımcı olur. Spor koçları spor hayatınızda yardımcı olduğu kadar hayatlarınızda da sizlerin en büyük yardımcısıdır. Spor koçları sizlerin sporda başarılı olmanız için sistemli bir program oluşturur ve size zamana bağlı çok yönlü bir çalışma ortamı sunar. Spor Koçluğu Sertifika Programı ile ile Spor koçları yaptığı çalışmalarla sizleri başarıya götürmeyi ve hedeflerinize ulaştırmayı amaçlar ve bunun için çalışırlar…

online spor hocası ve uzaktan eğitim vererek tabi belli bir ücret karşılığnda bence gayet güzel iş


Genellikle eski sporculardan bu işi yürüten kişilerdir. Online oyunlarda oyunculara taktik veren oyunlarda nasıl geliştirme yapacakları konusunda püf noktaları gösteren kişidir.

Nasıl bir basket yada futbol takımının koçları varsa bir e spor takımınında koçu vardır çünkü her takımın bir koçu ya da yöneteni olmak zorundadır yoksa takım olmaz.
E- spor koçlarının yaptığı işler genellikle takımı yönetme ve takıma yönelik günlük çalışma programı çıkartırlar e-sporcularla birebir ilgilenirler ve onların eksiklerini göstererek çalışmalarını sağlarlar, takım içindeki sorunlarını çözerler, bir herhangi bir spor koçu ney yapıyorsa e-spor koçuda onları yapar.

Birnevi teknik direktör digebiliriz. E-spor camiasinda oyunculari yoneten, onlara oyun icindeki taktikleri , ne yapmalari gerektigini soleyen bilirkisidir nasil futbolda eski oyuncular futbolcu oluyor bu camiadada eski basarili basarisiz oyuncularin bildigi isleri yapmayi devam etmek istemesi ve bu yuzden e-spor kocu olmasidir. Sadece eski e-spor oyuncularimidir koclar tabikide hayir normal bilgili deneyimle cogu kisi olabilir ama genellikle eski oyunculardan türer. Takimin müsabakalardaki basarilini tetikleyen moral motivasyon anlamindada herturlu yardimi dokunan kisidir. Oyuncudan dahada cok onemlidir hafife alinmamasi gerekir. Ucret kismina gelirsek reklamlar dahilinde ve takimin şampiyonluk kazanmasi dahilinde daha cok extra kazanabilirler sabit bir maaşları vardir gelecegin mesleklerinden biri olmaya adaydir. Teşekkürler.

e-spor kocu o takımın teknik dırektoru gibi bir sey olur genel de maçlar hafta sonu oluyor hafta içi koç oyunculara antreman yaptiriyor oyuncuları eğitiyor

E-sporcu koçu kendi alanında uzman olduğu e-sporcuları eğiten ve onları bu konuda geliştiren kişi.

E spor koçu takım arasında ki kordineyi sağlar. Oyunun işleyişini takip eder ve gerekirse pozisyon değişikliğini önerebilir. Oyunculara yapmaları gereken şeyleri söyler.

profesyonel e sporcular için onların hayat düzenlerini takip etmek için onlara motivasyon veren kişidir yani takımın kaptanı gibi birşeydir

E sporcular için bildiğimiz koçluk yapan kişidir. Yani onlara bazı konularda tavsiye ve motivasyonda bulanan kişidir.

merhabalar öncelikle e spor cular ın koçları demek onların bir gününün nasıl geçmesi gerektiğini planlayan kişilerdir ve bunları takım da ki kişilere sorarak yaparlar. Ayrıca e sporcuların koçları onlara gerekli motivasyon ve enerjiyide sağlamakla sorumludur.

E-Spor koçu E-Spor mesleğinde uğraşan insanların gelişmesine yadrımcı olan koçtur. E-Spor koçu koçluk yaptığı insanlara performans antremanları yapar

espor koçu bizim bildiğimiz futboldaki gibi bizleri yöneten taktikler veren başımızdaki yol gösterenimizdir

genellikle oyunculara yardım etmek görevidir fps oyunlarda yani pubg den örnek verirsek takımdaki oyunculara rakip oyuncuların atladıkları yeri nerelerde root yaptığını ve kendi takımı için en uygun yeri söyler diğer oyunlar da böyledir sadece kendi takımına yardım etmekle görevi bitmez rakiplerini inceler sabahtan akşama kadar oyun tekrarllarını izlemekle gün geçirirler.

E sporla ilgilenen oyuncuları yönlendiren, onlara taktik vererek stratejik hamleler yapmalarını sağlayan kişidir.