E-Spor nedir?

Ülkemizde gelişmeye başkayan E-Spor hakkında ne düşünüyorsunuz? E-Spor spor mudur? Gençleri E-Spora teşfik etmeli miyiz?

Şu anda zirvesini yaşadığı dönem e sporun. Yıllardır takip ederim. Öyle güzel bir noktaya erişti ki avrupada, dünyada ülkemizi temsil ediyoruz. Kupa kazandığımız geçen sene Türk bayrağını gururla salladık. Çesitli oyunların bilgisayar üzerinde, takımlar halinde lig mücadelesi verdiği bir sistem. Keyifle seyredilen, televizyonlara bile çıkan bir sistem. Çok gelişiyor böyle devam.

Genel olarak bilgisayar üzerinden birçok oyunda mücadele verilen sistemdir. Günümüzde bizi dünyada bir çok farklı oyunda temsil eden takımlar bizleri gururlandırmıştır.

E spor , internete takımlar halinde maçlar yapıp spor yapmak . Bence çok ama çok önemli bir olayıdır. Çünkü gençlerimizi internetin kötü yanlarından uzaklaştırıp, sosyal bir ortam geliştirerek bir spor yapma olayıdır.

E-spor elektronik spor diye açılmaktadır.Elektronik spor günümüzde futbol,basketbol,voleybol gibi sporlar varsa internet aleminde oyun sporları bulunmaktadır ve bunlara e-spor denmektedir.E-spor turnuvaları çoğu oyun için geçerlidir.Bu turnavalardan çok iyi para kazanan takımlar,oyuncular bulunmaktadır.

Oyun olarak başarılı isimleri bir araya toplayarak turnuvalar düzenleyen bir sistemdir E-Spor.