E-sporcu olmak yaşamı nasıl etkiler?

Sizce e-sporcu olmak yaşamda neleri etkiler ? Ne gibi sorunlar meydana getirir ?

E-spor şu sıralar çok revaşta ve daha da ünleneceğini düşünüyorum. Sosyal hayatının azalacağını düşünen birçok insan çıkacaktır karşına ama bana kalırsa her konuda olumlu etkileri olacaktır. Tek sorun aileyi buna ikna etmektir. Halledildiği sürece bir sorun ortada kalmaz.

Bılgısayar basında cok vakıt gecırıcegınız ıcın sosyal hayatınızı ve goz saglıgınızı asırı etkıler.

Sadece E-spor ile ilgilenmek yanlış bir durum olur. Yanında boş zamanlarda ekstra aktivitelerle beraber çok daha iyi olacağını düşünüyorum.Çünkü diğer türlü sosyallik sıfır denecek kadar az olacaktır.

E spor sürekli hareketsiz kalmanıza neden olabilir. Kaslarınız gucsuzlesir. Çevreniz ile bağlantınız azalabilir.

Espor’un diğer mesleklerden bir farkı yok insanlar bunu meslek olarak yapıyor. Çoğu esporcu güçsüz, ezik gibi gözükse de kaslı ve spor yapan da bir sürü esporcu var. Ayrıca göz sağlığını etkileyen bir durum da yok çünkü adamlar buna uygun monitörler kullanıyor.

Maddi yönden getirisi var ise yaşamınızı pozitif yönde etkileyebilir,ancak özel hayatınızda ki sorumlulukların önüme geziyor ise olumsuz yönde etkileyebilir.