E-ticaret nedir?

E-ticaret nedir?

E- ticaret alışveriş kavramının internet ortamı üzerinden devam ettirilmesidir. Benim de sıklıkla kullandığım e-ticaret yöntemi ile oturduğunuz yerden istediğiniz ürüne herhangi bir efor sarf ettirmeden ulaşabilirsiniz.

E-ticaret’in açılımı elektronik alışveriştir diyebiliriz. İnternet kullanılarak alınan satılan tüm satış teknikleri bu şekilde adlandırılabilir. Aynı şekilde elektronik ticaret alım satım da direkt müşteri ile irtibat olmadan, satıcılar arasında da gerçekleşebilir. Dünyada günümüzde birçok insan alışverişlerini internet üzerinden yaptığı gibi, satıcı insanlarda satacakları malı internet üzerinden almayı tercih ediyor.

E-Ticaret ; İnternet ortamında yapılan fiziki olmayan bir sanal mağazadır. Diğer bir deyim ile elektronik ticaret diye söylenebilmektedir. Burada satılan ürünler fiziki mağazada satılan ürünler arasında fiyat farkı oluşabilmektedir. Bunun nedeni e-ticaret üzerinde yapılan satışlarda kira,personel giderleri, diğer giderler olmadığı için fiziki mağazada satılan ürünlerden oldukça uygun fiyata satışa sunulabiliyor. Bu sistem üzerinden alışveriş yapmak için dikkat etmeniz gerek hususlardan bir kaçı ; Ticaret sicili olmalı, Vergi Numarası olmalı, Banka Hesap bilgileri Kurumsal olmalı, Adres ve iletişim bilgileri olmalı, SSL sertifikaya sahip olmalı bunu konulara alış yaparken titizlikle araştırmanızda fayda olacağını düşünüyorum.

E ticaret internet üzerinden yapılan ticarettir

ticaretin internet üzerinden yaptırılması

İnter üzerinden yapılan alışveriş olarak biliniyor. İnsanlara büyük bir kolaylık sağlayan bir gelişimdir.