Ebeveyn olmak bu kadar zor mu? (Bölüm 1)

Ebeveyn olmak bu kadar zormu dur?

Anne baba olmak kolay ama doğru yetiştirmek gerçekten çok zordur .

Zor değil.Sorumluluk alacaksın sadece.Ama şu devirde biraz zor,zorlanacaağımız tek konu ise kime güveneceğiz açıkcası.Günümüzde insanlar çocuklarına eğitimi için gerekli desteği vermeli.Onları bilinçlendirmeliyiz.Sonuçta bazı şeyleri bilerek hareket etmiş olurlar,nasıl davranacağını bilirler.

İnsan yetiştirmekten daha zoru ne olabilir ki.Ebeveyn olmayı istemek zorluğa talip olmayı istemektir aynı zamanda . Minicik bebeklere en başından bir hayat yolu çizebilmek,onları güzele,doğruya,iyiye yönlendirebilmek,onlara iyi bir gelecek sunabilmek kolay iş değil elbet .

Ebeveyn olmak hafife alınmayacak kadar zor bir görevdir. Günümüzdeki ortamın ne halde olduğu belliyken bu konunun hafife alınmaması gerekmektedir. Eğer ebeveynliğin beraberinde getirdiği sorumluluklar yerine getirilemeyecekse bu karar kişilerin kendini ebeveynliğe hazır hissedene kadar verilmemelidir.

">

Belki de dünyanın en zor şeyi diyebiliriz tabi bunu sadece üremek olarak görmeyen kişilere zor gelir bu çünkü dünyaya bir birey getiriyorsunuz ve ömrünüzün sonuna kadar bu sorumluğu taşıyorsunuz.Onu en iyi şekilde yetiştirmek, onu her türlü kötülüklerden korumaya çalışmak hiç kolay olmasa gerek.

Bence gerçekten zor. Bir insan yetiştirmek, iyi bir insan olabilmesi için elinden geleni yapmak kolay değil diye düşünüyorum.

Evet, bence ebeveyn olmak çok zordur. Hatta düşünülenden de daha zordur. İnsanlar basit bir şey gibi sürekli doğuruyor ama bunun zor olduğunun farkında olan insanlar ise bir çocuğu bile zor yapıyor. Bir çocuk yetiştirmek çok zordur, ona doğruyu yanlışı öğretmek, masraflarını karşılamak çok zordur. He bir de böyle bir hayata çocuk getirmek de çok çok zordur.

çok zor. ahlaklı terbiyeli düzgün bir çocuk yetiştirmek ve dünyadaki kötü insanlardan korumak kolay değil

Evet zordur karşında sana ihtiyacı olan seni örnek alan biri var ve sen ona en iyi şekilde bakıp örnek olmalısın ki bu kolay bir şey değil

Ebeyn olmanın zorluğu ona yetişememektir . Farklı jenerasyon oldukları için sürekli bir çatışma içine girilebileceği için ebeveyn olarak toparlayıcı olmak zorundasındır . Onun için çabalamalı , onunla çocuk olmalı onunla büyümelisin . Zor ama ebevyn olmak gurur vericidir .

Evebeyn olmadan net olarak bilmek zor ama kolay olduğunu düşünmüyorum çoçuğunuzun herşeyiyle ilgilenmek zorundasınız

Ebeveyn olmak gerçekten kolay birşey değildir. Ama düzgün düşünen biri ebeveyn olabilir.

Tabikide zor birseydir ebeveyn kutsal bir görevdir bence herkesin olmaması lazım ebeveyn olmak için ebeveyn özelliklerini taşımak lazımdır

Bu devirde gerçekten zor hele birde tek başına büyütüyosan iki kat zor.Bir insan senin verdiğin şekille büyüyo gelişiyo.Kendinden fedakarlık vererek büyütüyosun her türlü zor ama dünyanın en özel ve en güzel duygusu bence anne ve baba olmak tabiki layığıyla yapıyosan.

Sanırım ebeveyn kadar zor olan bir şey yoktur. Hele günümüzün çocukları yetiştirmesi daha da zorlaşmış. Sorunları bitmez istekleri bitmez, her şey ile ilgilenmek gerekir. Giyiminden kuşamından ders çalışmasına kadar hepsinden sorumlusun, bir saat bile boş bırakmaya gelmez eline kitap veriyorsun dönüyorsun ki kitabı bırakmış. Elinde telefon veya tablet alıyorlar. Işte ebeveyn olmak o kadar zor ama insan evlatları içinde her zorluğa katlanır. zorluğu kadar tatlılığı da vardır. Onların bir Gülümsemesi bir mutluluğu bütün zorluğun önüne geçer.

Kendi sorumluluğunun yanında bir de bir çocuğun sorumluluğunu sırtlanıyorsun. Çok zor, stresli olduğunu düşünüyorum.

Ebeveyn olmak tabi ki zordur çünkü bir sürü sorumluluğun vardır. Bu sorumlulukları yerine getirmelisin yoksa başkası senin yerine o işleri yapmaz.

Ebeveyn olmak gerçekten zor bir şey ama baş edilemez bir şey değil bence çocuklarının olması onları sevmen zorluğunu untturur insana

zor değil diyenler büyük ihtimalle aylık asgari ücretin fazlasını kazanan kişiler. Asgarî ücretle geçinmek gerçekten imkansız birde çocuk bakıyorsanız sorumlulukları falan geçtim geçinmek zor değil imkansız