Ebeveyn olmak bu kadar zor mu? (Bölüm 2)

Tartışma Ebeveyn olmak bu kadar zor mu? (Bölüm 1) - acn88 tarafından #71 adresinde sürüyor.

Önceki tartışmalar:

2 Beğeni

Ebeveyn olmak dünyanın en zor işlerinden birisidir. Ebeveyn olmak demek insan yetiştirmek demektir.

6 Beğeni

Çocukla çocuk olmanın şu dünyada en zor işi olduğunu düşünüyorum. Çocuklarımızı vatana, milleti hayırlı bireyler olabilmeleri için ebeveynlerin en temel görevleri olduğu için zor.

6 Beğeni

Evet çok zor. Mesela ben sorumluluk almamak için evlenmeyi düşünmüyorum. Çocukların sorunlarıyla uğraşmak yorar.

4 Beğeni

Ebeveyn olmak başlı başına zor bir iştir. Meşekatlidir. Teferruatlıdır. Sorumluluk bilincinin yüksek olması gerekir.

5 Beğeni

Ebeveyn olmak gerçekten çok zor bir şey. Bir insan yetiştiriyorsunuz ve her şeyi sıfırdan siz öğretiyorsunuz . Bu çocuğun sadece maddi anlamda değil manevi olarak da tüm ihtiyaçlarını karşılamakla mükellefsiniz.

7 Beğeni

Tabiki de ebeveyn olmak zordur bir çok şey gibi. Çünkü bir çocuk sorumluluğunuz ve artık ona göre hayatınızı şekillendiriyorsunuz.

4 Beğeni

Elbette çok zor, hem psikolojik açıdan,hem maddi açıdan insanın hazır olması gerekiyor.

3 Beğeni

Bu sorunun cevabı kesinlikle evet. Gerçekten çok zor. Bir bitkiyi büyütmek bile zorken düşünün size bir insan evladı veriliyor ve onu bu hayata hazırlamak sizin göreviniz. Ben bu sorumluluğu alabilecek kapasitede biri olduğumu düşünmüyorum. Çok büyük bir sorumluluk. Ve insanlar nasıl çatır çatır çocuk yapıyor anlamıyorum. Salıyorlar sokağa öylece büyüyor çocuklar. Maddi boyutunu geçtim manevi doyuma ulaşması lazım çocuğun. Zor yani. Beynen bedenen sağlam olmak lazım.

5 Beğeni