Eğitilemeyen hayvanlar hangileridir? Neden eğitilemiyorlar?

Eğitilemeyen hayvanlar hangileridir? Neden eğitilemiyorlar?

Eğitilmeyen hayvanlar aslan çita leopar ve benzeri hayvanlardır eğitilmemelerin sebebi vahşi bir yasam içinde olmasıdır

Eğitelemeyen hayvanlara karada sirtlan ornek verebiliriz.Çok vahsi hayvanlar oldugu ve suruler halinda yasadiklari icin egitlme seviyeleri cok dusuktur.Denizde ise ilk ornek verilebilecek canli kopekbaligidir.

Açık konuşmak gerekirse, evcilleştirme işleminin sınırlarını şu anda bilememekteyiz. Pratik olarak, evcilleştirilemeyecek bir hayvan var mı ondan bile emin değiliz. çünkü bugüne kadar elimizi attığımız her hayvanı öyle veya böyle ehlileştirmeyi başardık. Dahası, birçok hayvanın evrimleşme potansiyelinin inanılmaz yüksek olduğunu artık biliyoruz.

Eğitilemeyen hayvanlar vahşi,yırtıcı hayvanlardır çünkü onlar doğaya alışmıştır.

Yabani hayvanların eğitilmesi mümkün değildir.Doğası gereği vahşi ortama adapte oldukları için herhangi bir eğitime tabi tutulduklarında tepki vermezler.

Ben eğitilmeyen hayvanların başında köpek balığı gelir diye düşünüyorum. Eğitilmeyen hayvanlar genellikle vahşi hayvanlar oluyor. Aslında bu hayvanların bazıları da sırtlandır. Aslanlar ben kaplanlar da zor eğitilir.

Eğitilemeyen hayvanlar vahşi hayvanlardır bu hayvanlara örnek olarak aslan, kaplan, çita, bozayı, kutup ayısı, balinalar, köpek balığı, deve kuşları, kartalları ve puma gösterilebilir ayrıca bu hayvanlar özgürlüğe çok alışık oldukları için bir insanın emrine karşı çıkarlar ve bu hayvanları sınırlar iseniz sizi düşman olarak görürler hatta size saldırarak sizi öldürüp yerler çünkü genel olarak etçil hayvanlardır

Evcilleştirme, evrimsel bir süreçtir. Bir türün (örneğin insan), diğer bir türü (örneğin vahşi kurtları) belli özelliklerine göre seçip, sadece o özelliğe sahip olanların çiftleşmesine izin verip, diğerlerinin çiftleşmesine izin vermeyerek (hatta onları aktif olarak öldürerek veya uzaklaştırarak) evrimsel sürece yapay seçilim yoluyla müdahale etmesi sonucu yeni türlerin (örneğin köpeklerin) evrimleşmesi olayıdır. Bu sayede hayvanlar, yırtıcı ve vahşi olabilen atalarından farklılaşarak “evcil”, yani “eve uygun” hale gelebilirler.

Eğitilmeyen tek hayvan bozkurtdur , hayvanın doğasında evcileşmek yoktur. Hayvanı eğiten olmadır .

Vahşi doğada yaşayan canlıların eğitilmeleri daha zordur. Ama imkansız değildir. Sonuçta sirklerde ki tüm hayvanlar maalesef ki doğasından koparılan hayvanlardan oluşmaktadır.