Eğitim sisteminde eski düzene geçilir mi?

sizce egitim sistemi ne durumda bi şekilde degişiklik yapılarak eski düzene geçilebilir mi?

Eğitim sisteminde eski düzene geçilecek gibi hiç durmuyor ama hiçbir şey belli olmaz eski düzene geçilebilir ama şu anlık öyle bir durum gözükmüyor belli bir süreye kadar da böyle devam eder gibi gözüküyor.

Sanmıyorum. Maalesef uzun bir süre daha böyle devam edecek etmesi gerekiyor. Sağlık söz konusu sonuçta.

Hayır geçilmez. Pandeminin seyri daha belli değil. Aşılama var ama vaka sayılarıda hala yüksek.

Böyle bir zamanda çok zor mümkün değil zaten ne eğitim ne de sistem pek umursanmıyor.

Şuan için pek mümkün gozukmesede hiç belli olmaz. Virüs bitmediği sürece eskiye donmemeliyiz bence sağlığımızı riske atmis oluruz. Çocuklar bir süre daha online eğiteme devam etmeli.

Şuan geçmek zorundayız bir süre deneyecekler duruma göre yine canlı ders şeklinde devam edilir. Virüs bitmiyorsa bir şekilde hayata dönmek gerekiyor.

bence geçilmeli çünkü böyle giderse öğrencilerin durumu vahim öğrenme düzeyi çok zayıf

Kisa bir zamanda eski düzene gidebileceğimizi sanmıyorum. Daha yolun ortasında bile değiliz gibi görünüyor. Eski sisteme dönsek bile bu dönemde eğitim goten çocuklarımız uyum sorunu ve travmalar yasiyacaklardir .

Buna kesinlikle katılmıyorum. Eski düzen eski eğitim sistemi eskide kalmıştır. Eski sisteme dönülebilir. Ama uğraştırır…

Eski düzene dönmek biraz zaman alır ama döneceğiz elbette. Çünkü online eğitim hiç kimseye fayda etmiyor.

Devletimizin aldığı karar bu yönde,mart ayında belirli bir süre deneneceğini düşünüyorum.Olumsuzluk yaşanmazsa eski sisteme zaten dönmüş olucağız,maalesef ki olumsuzluklar yaşanırsa bir süre daha uzaktan eğitime devam edilicek.Öğretmenlerimizin aşılamalarıda hızlı bir şekilde yapıldıktan sonra tam anlamıyla eğitim sistemimiz eskiye dönücektir.

Bence eğitim sisteminde yeni düzene 2020-2021 eğitim ve öğretim yılında geçilmez.

yeni sisteme bence de geçilmez çünkü çocuklarımız bayağı da derslerde giriliyor kaldılar şöyle bir şey var illaki eba’dan derslerini görüyorlar ama yüz yüze eğitime olduğu gibi olmaz yüz yüze eğitim de daha farklı tabii çocukların göreceli anlatması veya daha konuya vakıf olmaları tabii ki de daha önemli diye düşünüyorum o yüzden bu çocukların geride kalmış tığını yüz yüze eğitim de bu sene tamamlamaları lazım eski konulara tekrar başa sarıp çocukların beynine yer almasını sağlamak lazım Yeni eğitim sistemi ancak yeni olur bu sene de yaz döneminin yani bir ay kala yazın başlamasına 1 ay kala çocukları okula devamlı süreli bir şekilde göndermekte ve çocukların eğitimine katkıda bulunmak da fayda var arkadaşlar ben böyle düşünüyorum malum kaç aydır evdeler zaten onunla ilgili de bir sıkıntı yok herkes izinlerini ona göre ayarlarsa yaz tatilinde bir ay kendimizden de felaket edersek yani çocuklarımızın geride kalmış olduğu durum ortadan kalkacak diye düşünüyorum saygılar teşekkür ediyorum

Bence geçilmez pandemi daha tam olarak bitmedi. Bir de mutasyonlu hali çıktı. Sadece sınav için açıp kapatırlar.

Eski düzene öyle hemen geçilebileceğini düşünmüyorum. Keşke dönebilsek çocuklar online eğitimden okuldaki birebir eğitim gibi fazla verim alamıyor malesef. Ama koronavirüs devam ettiği sürece kalabalık ortamlardan uzak durmaya devam edecek gibiyiz. Şimdilik doğru olanın da bu olduğunu düşünüyorum.

Önünde sonunda geçilecektir.Bizim evden teknolojik eğitim verecek bunun denetimini sağlayacak kadar bir kapasitemiz yok

Eski düzene öyle hemen geçilebileceğini düşünmüyorum. Keşke dönebilsek çocuklar online eğitimden okuldaki birebir eğitim gibi fazla verim alamıyor malesef. Ama koronavirüs devam ettiği sürece kalabalık ortamlardan uzak durmaya devam edecek gibiyiz. Şimdilik doğru olanın da bu olduğunu düşünüyorum.

Pandemi biterse normale dönersek eski düzene geçilmeme gibi neden olmaz ama pandemi en büyük sorun…

Açıkcası ben eski düzeye kolay kolay geçiliceğine inanmıyorum bu sistemi kullanıcaklarını düşünüyorum. Fakat daha da geliştirilmesi gereklidir.