Ehliyete %190 zam yapıldı!

Her geçen sene artan zamlardan sonra yeni ödenecek tutar şöyledir;
2015: 950 ₺
2016: 1570 ₺
2017: 2210 ₺
2018: 2568 ₺
2019: 2750 ₺

">

vursunlar zamları alın size avrupa standartları ama avrupada değiliz.

Enflasyon zammı dediler her şeye zam getirdiler ehliyet yurt dışından gelmiyor

Ehliyet alımını artırmak için ücretsiz yapılmalı. Bunun yerine sınav ehliyete uygun yapılmalı diye düşünüyorum. Ama nedense güzel ülkemde para artıyor fakat kalite düşüyor.

Az gelmiş oldu olacak aylık ücrette kessinler başkalarının karnını doyuracaz diye Türk milletinin sırtından geçinmeye çalışıyorlar

Bı haberin asılsız olduğunu düşünüyorum saat 6 da ehliyet sınavına gireceğim :slight_smile: 1300 ₺ kurs 800 çıkartma bedeli ile toplamda 2100₺ gibi bir ücret ödeyeceğim.

Benzin fiyatını artırdılar sonra araba fiyatlarını artırdılar şimdide ehliyet fiyatlarını hemde %190 zam araba kullanımını azaltmak içinmi yapıyorlar acaba.

Eflasyon diye diye her şeye zam getirdiler. Bu millet nadıl bir şey sahip olacak anlamış değilim.

Yok artık! Ehliyet değil sanki araba veriyorlar . Ehliyetle ne yapılabilir de bu kadar abartmışlar acaba? Hayır üstüne başka bir hediye filan veriyorlarsa haberimiz olsun. Herşeye zam zam zam… gittikçe artan enflasyon ve çöken bir ekonomi dışında maalesef haber göremez olduk.

Bence bu zamlar çok haksız. Bu fiyatlara biraz indirim uygulanıp gençlere ehliyet almaları için teşvik edilmelidir.

Zaten tüm zaruri ihtiyaçlara, temel gıda ürünlerine, sağlık hizmetleri ve ilaçlara, benzine, mazota, elektriğe, doğalgaza, suya, meyveye, sebzeye, trafik cezalarına, gümrük vergilerine ve şimdi de ehliyete zam yapıldı. Bu yapılan zamların hepsi % 15 (yüzde onbeş)'in üzerinde, ancak memura, işçiye, çalışana, emekliye maalesef % 6 (yüzde altı) maaş zammı uygun görüldü. Bu çok ama çok yanlış bir uygulamadır. Hak yenilmiştir. İnsanlar ne tatile gidebiliyor, ne markete alışverişe… Bankalardan kredi çekemiyor kimse… Herkes kırmızı kalem yemiş ve icralık durumda. Böyle enflasyon hesabı olmaz ve yapılamaz… Madem böyle yapıldı, vergi dilimi olayı kaldırılsın. Verilen tüm zamlar fazlasıyla geri alınacak şimdi…

Acaba bu fiyat yenileme içinde geçerli olacak mı çok merak ediyorum. Eğer öyleyse gerçekten iyi para kıracaklar. Olan yine gariban millete olacak. Allah sonumuzu hayırlı etsin.

Artık uzun bir süre bu zamların sonu gelmez. Daha zam gelmeyen ürünler var. Zamanla onlara da zam gelecektir. Çünkü gerçekten ekonomik olarak hem devletimiz hem de halkımız zor durumda. Umarım doğru politikalarla en kısa zamanda bu sıkıntılar geçer. Yoksa gerçekten vahim durumlar yaşanmaya başlayacak Allah korusun.

Tam ben ehliyet alıcakken olması kötü oldu:slight_smile: herşeye zam geliyor bilmiyorum böyle nasıl yaşıcaz.Sabah bir uyanıyoruz gözümüzü zamla açıyoruz Allah sonumuzu hayır etsin.

Şaşırtıcı değil. Sonuçta burası Türkiye ve bu tür zamlara alışmak gerekiyor. Ne acı.

Yine iyi bence herşey pahalılanıyor buna gelmeside normal geldi bana umarım indirim gelir.

Ehliyeti geçen sene aldığım için çok şanslı hissediyorum bu fiyatlara asla ehliyet almazdım. Halktan nasıl para alacaklarını şaşırmış vaziyetteler.

Herşeye yapılan zam oranlarıyla maaşlara yapılan zam oranları arasında dağlar kadar fark var bu şekilde nasıl olucak bilmiyorum