El becerisi gerektiren meslekler hangileridir?

El becerisi nedir?
Hangi mesleklerde el becerisi kullanılır?
El becerisi nasıl geliştirilir?
image">image

El becerisi kişinin yetenekli olması demektir.Kişi el çabukluğuyla ellerini,parmaklarını iyi kullanarak önemli işler başarabilir.Bir çok meslekte el becerisi kullanılır.Bunu saymamız saçma olur ama bir kaç meslek söyleyebiliriz.Terzi gibi meslerklerde el çabukluğu önemlidir,fabrika işçilerinin el çabukluğu önemlidir.El becerisi o işi fazla şekilde yapma ile geliştirilebilir.Yapılan meslekte kendını geliştirerek elini alıştırabilir.


El becerisi yani kişinin eliyle yaptığı maharetli işlerdir. her şey olabilir mutfak alanında olabilir temizlik alanında olabilir kıyafet dikimi olabilir oyuncak yapma olabilir Bir insan eliyle her konuda maharetli olabilir. Ve bu çöz büyük bir özelliktir herkes sahip değildir el becerisine kimisi çok güzel resim çizer kimisinin yazısı çok güzeldir herkesin farklı bir becerisi vardır ama el becerisine sahip insanlar daha çok başarılı olurlar. hem ek bir kazanç olarak geri dönüş yapar. Kişiler elleriyle yaptıkları şeyi geliştirerek güzelleştirerek insan gözüne hitap edecek şekilde yaptıklarında bu yaptıkları şeyler daha çok ilgi görür. İnsanlar el ile yapılanların daha sağlıklı olduğunu düşündüğü için tabii ki de bir ev yemeği yapan restaurantlar daha çok tercih edilir Bu yüzden el becerisi bu konuda çok önemlidir. çocuk oyuncaklarındaki bebekler artık plastikler kanserojen madde içerdiği için çok güvenilir olmuyor el becerisi ile yapılan oyuncak bebekler daha çok tercih ediliyor. Bu dönemde el becerisi çok ön plandadır ve her insan bunu geliştirmelidir.

Aşçı, terzi, berber, marangoz, kaynakçı, tornacı, tesisatçı. Bu meslekler el becerisi gerektiren mesleklerdir.

El örgüsü işleri bence benim pek becerim yok ama çok tekrar edilerek geliştirilir.

El işi, marangozluk,dokumacılık,aşçılık,ressamlık,heykeltraş

el becerisi insanın yeteneğidir.bazı mesleklerde vardır. bunlar mimarlık,mühendislik,ressamlık,grafik tasarım,kuaför,cerrahi ,aşçı bunlaren en el becerisini gerektiren mesleklerden sadece bazılarıdırlar en en çok el becerisi bunlar içerirler.

El becerisi insanın doğuştan veya sonradan kazandığı beceridir . El becerisi gerektiren meslekler şöyle bir baktığımız zaman berberler , ressamlar , mimarlar , pilotlar , iş makinası operatörü , inşaat ustası gibi sıralayabiliriz ama her insan bunu yapabilir diye bir şey yok tabi öncelikle o işin içine girmeli bir yerden sonra ele almalı ve çalışılmalı ancak bu şekilde el becerimizi geliştirebiliriz . oturduğumuz yerden beklememeliyiz.

Aşçılık garsonluk dis hekimliği kaynak ustası el işleri ressamlık

Ameliyat gerçekleştiren doktorları da unutmayalım. Onlar da elleriyle çok hassas çalışıyorlar :sweat_smile:

en önemlisi bence doktor sonra aşçı berber ve terzidir tabi unuttuklarımda var

en önemlisi bence doktor sonra aşçı berber ve terzidir tabi unuttuklarımda var

1 Beğeni

Kuaför

Mimar

Terzi

Tasarımcı

Modacı

1 Beğeni

Ressamlık , terzi , doktorluk (ameliyatta) , kuaför , aşçılık, diş doktorluğu ,mimar,pilot,marangozluk,basketbolcu,masa tenisi sporcusu gibi meslekler el becerisi gerektirir.

1 Beğeni

Bence heykeltraşlar el becerisi en gelişmiş insanlardandır. Tabi ki el becerisiyle olan bir çok meslek var terzi, kuaför, aşçı, ressam hepsi el becerisine dayanıyor.

1 Beğeni

El becerisi aslında yeteneğin paralelinde olan bir davranıştır. Yeteneğiniz varsa el becerinizi geliştirmeyi ve hangi konularda üstüne düşeceğiniz size kalıyor. Hemen hemen her meslek el becerisi gerektirir. Doktorluk ve hemşirelik için güzel bir dikiş atmak ezber değil el becerisi ve çabukluk ister.

1 Beğeni