Elektrik Mühendisleri Odası:Elektriğe yüzde 307 zam geldi.

2003 yılından 2019 Mayıs ayına kadar elektriğe yüzde 307 zam geldi.Türkiye OECD ülkeleri arasında elektriğin en çok zamlandığı ülke oldu.

Sonumuz hayır olsun. Ülkemizde ekonominin bu kadar kötü gittiği bir zamanda, her şeye zam yapmalarının nedeni milleti borca batırmak galiba. Tabii asgeri ücret alanları düşünen yok, varsa yoksa memura, özel sektörde çalışanın maaşına zam. Onlara bir şey olmuyor ki, olan gerçek işçiye oluyor.

Zaten bu aralar sürwkli bir zam var. Birde neymiş benzinde motorinde bilmem nede on kuruş indirim yapıyorlar sonra işte böyle elektrikten , sudan indirim fazlasıyla geriye alıyor.

Dağıtım şirketlerinin tam olarak ne yaptığını bilen var mı? Çünkü elektrik yatırımlarını bildiğim kadarıyla devlet bizden aldığı vergilerle yapıyor. Dağıtım şirketi ise sadece fatura tahsilatı.

Evet malesef bu kadar zam gelmiştir.Ödediğimiz elektrik fiyatlarından da bunun böyle olduğu anlaşılır.

zamlar üst üste gelmeye başladı malesef.bir süre daha böyle gideceği kesin.allah yardımcımız olsun

Son zamanlarda zam haberlerini sık alır olduk. Böyle devam etmez inşallah. Sonumuz hayır olsun.

Üretmedikçe bu zamlar devam edecektir. Devlet bir an önce ekonomiyi üretime yönlendirmeli ve hem istihdam hem de üretim sorunu derhal çözülmelidir. Bu zamların sonu gelmeyecek anlaşılan. Millet ekonomik sıkıntı altında debelenirken bir de bu şekilde darbeler gelmesi daha da vahim durumlara yol açıyor.

Ülkece çalışanlar ancak ev masraflarını karşılar olduk. Hatta karşılayamaz da olduk alınan parayla. Asgari ücretin hesaplanmasını adam akıllı yapsalar geliri ve gideri doğru düzgün hesaplasalar , hanede okuyan kişi varsa gideri bir o kadar da artıyor. Bütün bunlar göz önüne alınsa da adam akıllı bir asgari ücret verilseydi. Evli ve çocuklu olan bir kişinin o parayla gecinemeyeceğini aslında herkes çok iyi biliyor da işte herkes işine gelen nasılsa o şekilde hareket ediyor.

Elektriğe bu kadar zam gelmesinin nedeni elektrik arttıkça maaşın fiyatları bütçesi de artıyor.

Yüklü Fatura Ödediğimiz Yetmiyormuş Gibi Birde kaçak kullananlarınkinide bize geçiriyorlar Bu neyin Zammı ? diyemiyoruz çünkü alıştık düzülmeye

Bu zamlara alışır olduk artık.Şaşırılmamalı.Her şeye zam geldi.Umarim böyle devam etmez.

Sonumuz hayır olsun insanlar emekli maaşının yüzde 15 ini elektriğe verir hale geldi

Maalesef ülkemiz gelire göre dünyada en pahalı elektriği kullanan ve elektriğe en çok zam yapan ülke konumundadır. Artık sanayi durma noktasına gelmiştir, üretim kesilmiştir, insanlar işsiz kalmaktadır. Buna sebep temel ihtiyaç maddelerine ve yaşam kaynaklarına yapılan büyük zamlardır. Elektrik, doğalgaz, su, kömür, akaryakıt ürünleri durmadan zamlanıyor. Bu durum hiç mi hiç hoş değil… Ancak insanların gelirlerinde, maaşlarında yeterince zamlar yapılmamaktadır. Haziran ayı enflasyonunun % 0,03 (onbinde üç) çıkarıldığı gibi, çok trajik bir durumdayız.

Bu ülkede kimse birşey demediği sürece bu az bile. Bunlar insani olarak zorunlu ihtiyaçtır. Bu kadar zam yapılmaması gerekir. Birde seçimlerden önce indirim yapılacak deyip seçim den sonra zam yapmak ta başka bir olay. Allah bizlerin yardımcısı olsun . Keşke maaşlarda da böyle fazla düşünmeden % 20- 30 larda zam yapılsa…

her şeye zam. Nefes almakta zamkanacak bu gidişle. İnsaflı yok baksanıza.