Emanetçi nedir? Emanetçi nerelerde bulunur? Özelliği nedir?

Emanetçi nedir? Emanetçi nerelerde bulunur? Özelliği nedir?

emanetci yanımızdaki eşyaları belli bir ücret karşılığı bırakabileceğim kişilerdir.Genelde otogarların çevrelerinde bulunurlar.

Kendisine emanet edilen herhangi bir eşyayı, belli bir süre, belli bir hizmet bedeli karşılığı muhafaza eden kişinin mesleki unvanıdır. Otogarlarda rastlanabilir. Sözcüğün bir başka anlamı ise bir yerde, bir makamda, bir işte, asıl şahsın yerine geçici bir süreyle ve geçici yetkilerle vazife ifa etmektir. Siyasi partilerde zaman zaman görülen “geçici” parti başkanları, bu tip emanetçilere örnektir.

Otogar, hava alanı gibi noktalarda veya çevresinde bulunur. Herhangi bir eşyanızı belirli süre ile ona bırakıp sahip çıkması istenir. Sizin adınıza eşyanızı siz gelene kadar sahiplenir diyelim

Emanetçi otogar, havaalanı gibi yerlerde eşyalarımızı çantamızı geçici süre için bırakabildiğimiz yerdir,eşyalarımızı ücret karşılığında alırlar,belirti saat süresine göre ücret öderiz,saat sayısı arttıkça ücrette ona göre artar.Kısa sürede işlerimizi halletmiş oluruz hemde taşıyamacağımız fazla eşyalarımızdan kurtulmuş oluruz.

Yanınızdaki eşyaları belirli bir süre karşılığında emanet alan kişi emnetçidir. Emanetçi,Havalimanlarında, otogarlarda, AÖF sınav yapılan okulların önünde vb yerlerde bulunur. Özellikleri bu işi para karşılığında, güvenilir olarak yapmalarıdır.

Emanetçi genelde mekanların giriş bölümlerinde yada girişin önünde bulunur. Girişi yasak olan mallar veya içeride bizi rahatsız edecek mallar emanetçiye verilir. Genelde bir kayıt tutulur ve hangi mallar kim tarafından ne zaman alındığını not edilir. Kayıt için bir kimlik veya sürücü belgesi bulundurmak önemlidir. Çıkış yapıldığında emanetçiden verilen mallar geri alınır.

ara karşılığı eşyalarınızın emanet olarak balıldığı yerdir. Otogarlarda çok yaygın olarak görürüz. Şehir içlerinde de vardır ama yaygın olarak otogarlardadır.

Sorumlu, hırsızlık veya kayıp riskini en aza indirgemek için müşterilerin güvenlik için menkul kıymetlerini elinde tutan bir finans kuruluşudur. Sorumlu menkul kıymetleri ve diğer varlıkları elektronik veya fiziksel formda tutar. Yüz milyonlarca hatta milyarlarca dolar değerinde olan varlıkların ve menkul kıymetlerin güvenliğinden sorumlu oldukları için, saklama uzmanları genellikle büyük ve saygın firmalar olma eğilimindedir. Sorumluya bazen “saklama bankası” da denir.

emanetçi özel eşyalarımızı korumakla yükümlü olan ve bizim daha güvenilir şekilde hareket etmemizi sağlayan, ücret karşılığı çalışan işçi.

Emanetçi, özel eşyalarımızı ya da değerli eşyalarımızı bir ücret karşılığında koruyup saklayan kişilerdir. Bu kişiler daha çok eşyaları bir dolaba koyar ve her dolabın ayrı sahibi ve anahtarı bulunmaktadır. Emanetçiler daha çok alışveriş merkezlerinde,sinemalarda,toplantılarda,lunaparkda,plajlarda bulunmaktadır.

Özel eşyalarımızı para altın veya değerli şahsa özel eşyaları saklanmasıdır birine belli bir süreliğine verilmesidir

Emanetçi, para, altın, gümüş ve değerli eşyaların güvenilir birine teslim etmektir.

örneğin açıköğretim okulunun sınavı var ve yanında hiç bir arkadaşın yok ve telefonu kantine emanet için veriyorum ve o telefonu alıp sıra numarası veriyor sınav bitince gidip sırayı söylüyorsun ve telefonu alıyorsun emanet bu.

emanetçi üzerimizdeki veya işimiz oldugununda bırakabileceğimiz eşyalerı para karsılıgında alaln kişidir