Emek olmadan yemek olur mu?

Emek olmadan yemek olur mu? ve Bu söz ne anlama gelmektedir?

Yani emek vermeden, ter dökmeden, bir şey için çalışıp, çabalamadan hiçbir şey olmaz demek istiyor.

Tabikide olmuyor lakin o yemeğide kimse yiyemiyorsa emeklerde boş yani.

Emek olmadan yemek olmaz.Yani çalışmazsan yiyecek ekmeğinde olmaz,yemeğinde…

emek olmadan tabki hiçbirşey olmaz.
Biseyler olası için caba gerek.

emek olmadan hayatta malesef hic birsey olmuyo sanirim hayat sadece bazi insanlara zor bazilarina altin tepside sunuyo ben onlardan olamadim hic hep emek hep emek

Emek vermeden hiçbir başarıya ulaşılamayacağını anlatan bir sözdür.

Bence olmaz ama baba parası diye bir gerçek var keşke bu olay insanları emeksiz yemeğin zor olduğunu anlamasına engel olmadan var olsaydı

Emek olmadan yemek olur evet anne baba mirası ile geçinen çok insan var. Emek olmadan yemek bu zamanda çok da güzel olur çünkü geçim şartları çok zor.

ben ce olmaz karşılığını vermeden karın doyulmaz

Emek çaba olmadan hiçbir şey olmaz herşey emek çaba gerektiriyor.

olmaz tabiki. Çalısmazsak nasıl para kazanıcaz oturdugumuz yerden kimse kimseye bisey vermiyor. Emek olucakki karnımız doysun

Diyet için insanlar ekmeklerden vaz geçiyor olana oluyor ama ekonomik durum böyle iken maalesef bu aç karınlar ekmeksiz doymuyor eğer ülkenin haline bu gözle bakacak ve ona göre yargıda bulunacak olursak maalesef şu anki durum da ekmek olmadan olmaz… diyette olanlar bile ekmeksiz karnını doyurmaz oldu insanların diyet yapması için bile paraya ihtiyaçları var

Emeksiz yemek olmaz anilterini akitmadan uemek bulamazsin hakkiyla calis yemek ye

Şans sahibi isek olur.Kimileri piyango kazanıp emek olmadan yiyebiliyor.Veya miras kalır vb.

Emek olmadan sermaye hiç birşeydir , sermaye olmadan emek hiç birşeydir kısacası bu yani emek vereceksinki helal alın terinle para kazanacaksın.

Yiyeceğimiz yemeği yaparken bile emek harcıyoruz. O yüzden demek oluyor ki emek olmadan yemek olmaz. Hayatın her kademesinde karşılaşırız…

aslında bu sözü öznel yargılarla açıklamam gerekirse ;

sofraya gelen yemek bir emek sonucu gelmiştir.

Ne kadar ekmek o kadar köfte sözüne eş değer bir atasözü emeksiz yemek olmaz

Bu hayatta emek vermeden hicbir seye sahip olamazsin