Emo kimdir? Emolar nasıl insanlardır?

Emo kimdir? Emolar nasıl insanlardır? Emoların kişilikleri nasıldır? Türkiye’deki Emolar nerededir ?

Emo’nun açılımı “Emotional” punk akımının yükselmesi ile trend oldu. Emo olarak bilinen insanlar farklı giyimleri ve konuşmalarıyla dikkat çekerler. Saçlarını, tek gözlerini kapatacak kadar öne yatırırlar, yüzlerine abartılı piercing takmaları, dövmeleri ile öne plana çıkarlar.

Punk akımı ile birlikte yükşelişe geçen bir tarzdır emo. Genelde emocu adı altındaki bireyler, kendilerini Dünya’dan soyutlarlar, kendilerini kimsenin anlamadıklarını düşünürler. DSürekli bir pesimist ruh halleri içindedirler ve duygusal boşlukta olduklarını düşünürler.

Emocular olarak toplum içerisinde bilinirler abartılı saç ve kıyafetleri ile göze çarpmaktadırlar. Gençliğin iyiye gitmeyişinin de bir örneğini teşkil ederler.

Saç şekilleri giyim tarzları oldukça farklıdır siyah ağırlıklı giyinirler çeşitli acayip takılar takarlar metal şarkılar dinlerler saçlarının önleri hep uzun olur kadın erkek farketmez genelde gençler ararsında yaygındır.

Emo punk akımıyla birlikte popüler olan bir akım saçların belli bir kısımını farklı renge ve farklı tarzlara bürünen insanlara denir eskiden daha değişik gelirken şimdi daha alışılmış durum gözükür

Emolar aşırı rock ve punk müzik dinleyen gençler arasında yayılan akımdır genelde uzun saçlıdırlar ve kahkül kullanırlar yoğun göz makyakları vardır gözlerini kahkülleri kapatır , siyah göz makyajı yaparlar ,koyu ruj sürerler ,sıradışı giyim tarzları vardır .

Emo dediğimiz insan tiplemesi giydikleri açısından farklı,fiziki özellikleri kendi imkanlarında farklı (saç, sakal vs.) konuşma tarzları farklı, yazı stilleri farklı ve hareketleri farklı insan tiplemeleridir. Şimdi ki dönemde çok fazla emo var diyemeyiz çünkü eski bir akımdı ve geride kaldı. Eskiden hemen hemen her şehirde vardı. Nereye gidersek gidelim bu tip insanları görmek mümkündü.