En beğendiğiniz kitap alıntısı nedir?

Herkesin bir favori kitabı vardır. Sizin favori kitabınızdaki en beğendiğiniz alıntı nedir?

Ben ciddi ciddi hiç okumam ki okusam herhalde alıntılarada dikkat etmem

Insanin kitap okumaya vakti kalmiyor ne kadar vahim bi durumdayiz

“Uzun sevdalara sabrı yok insanların.”

Canan Tan/ Pembe ve Yusuf

Çok kitap okumam ama genelde Canan Tan’ ın kitaplarını seviyorum.

Sen duydun mu sustuklarımı?

Oğuz Atay Tutunamayanlar’dan.

Derdim sensin derdim

Derdimi diyebilseydim

şiir kitabından en beğendiğim satırlardan

Adem özköse ESIR kitabindan şu alıntı çok hoşuma gitmişti =Halk rejimin değişmesini istiyor ,doktor sıra sana da gelecek.Orda doktor olarak bahsedilen kişi beşar esaddır.Arap baharı döneminde Şam da duvarlara yazılmıştır. Ve şam da arap baharı bu sözden sonra başlamıştır.

En beğendiğim kitap serisi deyim Vc Andrews tan Cati,catidaki ruzgar,gazap uzumleri serisiydi.

Alacakaranlık -Her güzel şeyin bir sonu vardır.Tıpkı her gün doğan güneşin, her gece batması Nasıl ki her sıkıntı bir gün çözüme kavuşur, her karanlık gece sabahında aydınlanırsa; mutluluklarımız da böyledir.

Kelimeden önce de yalnızlık vardı… Ve kelimeden sonra da var olmaya devam etti yalnızlık. Tutunamayanlar Oğuz Atay .

‘’ Sıfır beklenti sonsuz mutluluk’’ gazap üzümleri gerçekten çok beğendiğim bir söz.

Kitap olarak değilde Yavuz Sultan Selimin İran Şahı Şah İsmail e yazdığı şiiri beğeniyorum Sanma şahım diye Yavuz Sultan Selim Yazıyor

17 yaşlarında falandım galiba tam hatırlamıyorum mavi saçlı kız kitabını okumuştum orada ki mavi saçlı kız kanserle o kadar mücadele edip uğraşmıştı ki sonunda yenmişti o illeti ve bütün değerleri normale dönmüştü.Artık Türkiye’ye evlerine İzmir’e döndüler.Birkaç ay geçti ve bir sabah uyandı ellerinde morluklar vardı.Bunlar ne diye şaşkınlıkla anlatıyordu kitapta.bu ayrıntıyı hiç unutamıyorum birde şu var bu kitapta unutamadığım bir yer.Artık tedavisi için çok geç olduğunu ve kanserin bütün vücudunu sardığını söylediler.Artık ölümü bekliyorlardı.Bir gün uyandı mavi saçlı kız ama heryer karanlıktı o kanser gözlerini de kör etmişti.Bu kitapta unutamadığım en etkilendiğim yerlerdi.

favori kitabım Steve Jobs’ın hayatını anlatan bit kitap ve Jobs’ın çok fazla sözünü barındırıyor bu kitap. Neredeyse her sözünü hayat ilkesi olarak edindim teknoloji ve yeniliklere hep açığımdır bu adamı da çok severdim.

uyumlu faniler bana uyumsuz derler delirttiniz ey beni ehveni şerler Sezen Aksu’nun şarkı kitabından bu söz çok hoşuma gidiyor

Bende pek kitapla aram iyi değildir evli olduğum için cocugumla uğraşıyorum ve iş derken zaman böyle geciyordu :relaxed:

Kimileri gül dediler, ömür boyu güldüler ; Kimileri de gül dediler, gül uğruna öldüler. İskender Pala’nın Od kitabından.

Niceleri geldi birşeyler istediler, sonunda dünyayı terk edip gittiler. Sen hiç gitmeyecek gibisin degilmi? O gidenlerde senin gibi idiler… (Ömer hayyam- rubailer kitabı)

Kimimiz sevdik harcandık… Kimimiz güvendik harcandık… Kimimiz umut doluyduk harcandık… EMİNE ŞENLİKOĞLU ‘HARCANDIK’

Sürekli değişiyor ama uzun bir süredir Başak Buğday hayranıyım . Gerçi ben derdini kısa cümlelerle anlatmayı beceremeyen biri olarak bunu yapabilen herkese hayranlık duyuyorum. Ihlamur Günlükleri adlı eserden bir kaç alıntı.
“Aslında tanısanız seversiniz
Ama tanışasım yok!”

image">image
image">image
image">image

image">image