En çok konuşulan diller nelerdir?

Günümüzde en çok konuşlan diller hangileridir bilgi verirmisiniz ?

Son yapılan istatistiklere göre en çok konuşan 12 dil vardır;
1. Çince 1.300.000.000 kişi bu dili kullanıyor.
2. İngilizce en çok konuşan ve en yaygın olan dildir. 427.000.000 kişi bu dili kullanıyor.
3. İspanyolca 266.000.000 kişi bu dili kullanıyor.
4. Hintçe 260.000.000 kişi bu dili kullanıyor.
5. Türkçe en zengin dillerden biridir. 220.000.000 kişi bu dili kullanıyor.
6. Arapça 181.000.000 kişi bu dili kullanıyor.
7. Portekizce 165.000.000 kişi bu dili kullanıyor.
8. Bengalce 162.000.000 kişi bu dili kullanıyor.
9. Rusça 158.000.000 kişi bu dili kullanıyor.
10. Japonca 158.000.000 kişi bu dili kullanıyor.
11. Almanca 121.000.000 kişi bu dili kullanıyor.
12. Fransızca en zor dillerden biridir. 116.000.000 kişi bu dili kullanıyor.

En çok İngilizce bilinmekte ve konuşulmakta. Sonra Çince, Hintce, Fransızca, İspanyolca, Portekizce gelmektedir.

En çok konuşulan dil İngilizce olup 427.000.000 kişi tarafından bu dil kullanılmaktadır…Daha sonra Çince, İspanyolca ve Hintçe dilleri gelmektedir…

Çince,İngilizce,Hintçe,İspanyolca,Türkçe ve Arapça en çok konuşulan diller arasında yer alırlar.
Eğer Türkçe’nin bu diller arasında ne işi var derseniz sadece bizim konuşmadığımızı hatırlatmak isterim,bizim kullandığımız Türkiye Türkçesi ve bunun gibi birçok ülke Türkçe dilini kullanmaktadır.

Dünyada en yaygın olarak kullanılan dil İngilizcedir fakat en fazla kişinin konuştuğu dil Çincedir. Çince, İngilizce gibi dünyaya yayılmadığı ve sadece belli başlı ülkelerde konuşulduğu için en yaygın dil değildir. Bunun yanı sıra İspanyolca Hintçe, Türkçe ve Fransızca da en çok kullanılan diller arasındadır.

Tabii ki Arapçayı da es geçmemek gerekiyor

En Çok Konuşulan Dil Dünya Genelinde İngilizce ve Almancadır

çinler nufüs olarak kalabalık olduğundan dilleri yüksek olabilir. ama dünyanın ortak dili ingilizcedir müslümanların ise arapçadır.

En çok konuşulan ve en güzel dil türkçedir bence ama ingilizce bilen her yerde herkesle anlaşır bence

İngilizce evrensel bir dildir. Nüfusu yüksek olan yerlerde doğal olarak konuşulan dil sayısınca dilin konuşulma oranı artmakta.

Global olarak baktığımız zaman tabi ki ingilizce en iyi cevap olarak seçilen cevapta bence bir uyumsuzluk bulunmakta, nüfus sebebi ile çincenin 1. sırada olması soruyu farklı bir boyuta taşır.

İngilizce ise en çok konuşulan dillerin arasında 2. sırayı alıyor. İngilizce en çok konuşulan dil olmasa da en yaygın dil olma özelliğini taşımaktadır.İspanyolca dünya dilleri arasında en fazla konuşulan 3. dil.Hintçe ise en çok konuşulan diller arasında 4. sırayı almış durumda.Türkçe en çok konuşulan 5. dil durumundadır.

ingilizce kurtce rusca almanca italyanca cince japonca arapca azerice turkmence

Nüfus yoğunluğuna göre Çince ve Hintçe en çok konuşulan dil olsada. İngilizce dünyanın ortak dili ;Portekizce, İspanyolca ise farklı ülkelerde de kullanılan dildir.

En çok konuşulan dil öncelikle ingilizcedir başka en çok konuşulan diller almanca farsça çin dir.

en çok konuşulan dil en çok nüfusu olan ülkelerden anlaşılabilir. Japonca çince hint dilleri en çok konuşulan diller arasındadır. Dünyada en çok kabul gören dil ingilşizcedir bu nedenle en çok konuşulan dillerden biri de ingilizcedir. Bunun haricinde ispanyolca kökeni bakımından eski bir dil olması ile en çok bilinen ve konuşulan diller arasındadır. Türkçede zengin dil ailesi grubundan olduğundan dolayı oldukça çok konuşulmaktadır. Rusça ve portekizce de nüfus ve ticaret bakımından sıkça konuşulan diller arasındadır. Bunun haricinde almanca, fransızca, italyanca, arapça, bengalce dünyada kabul görmüş ve çok konuşulan dillerdendirler.

Günümüzde en çok İngilizce dili tercih edilmektedir nun yanı sıra Çince İngilizce İspanyolca takip eder bunları çok İngilizce konuşan oldukları için İngilizce dili daha çok tercih edilip konuşuyor.

Günümüzde en çok kullanılan dil İngilizcedir. Malum bir işe girerken bir işe cv verirken bazı işyerleri İngilizce biliyor musunuz diye soruyorlar bence en çok kullanılan dil İngilizcedir.

günümüzde en çok kullanılan bence japoncadır çincedir arapçadır türkçedir ingilizcedir.