En etkili doğal cilt temizleme yöntemleri nelerdir?

En etkili doğal cilt temizleme yöntemleri nelerdir?

Etkili ve doğal bir çok cilt temizleme yöntemleri vardır.Bazı sebze ve meyveler sadece vücut saglığımıza değil,cildimizede faydalıdır.
Doğal ve etkili cilt temizleme yöntemleri
limon ile cilt temizleme;limonun içinde bulunan yüksek orandaki asit sayesinde cildi temizleyen en iyi besinlerden biridir.Limon hücreleri yeniler ve ölü derileri yok eder.
bal ile cilt temizleme;Hakiki bal cildimizi toksinlerden ve siyah noktalardan temizler,antibakteriyel özelliği ile cildi yumuşatır ve canlılık verir.
karbonat ile cilt temizleme;Bir tatlı kaşığı karbonat bir tatlı kaşığı limon ile karıştırılıp macun kıvamına getirildikten sonra cilde uygulanır.Bu yöntem ciltte akne,sivilce ve lekeleri yok eder,kirden de arındırır.
ceviz ile cilt temizleme;Cevizi toz haline getirip yogurtla karıştırdıktan sonra cilde uygulanırsa cansız ve soluk görünen cilt canlanır,ölü derileri temizler…

sirkeve su karışımı oldukça etkili bir yöntemdir. Ayrıca sütle yüzü temizlemekte etkili ancak bit kaç saat sonra yıkayabilirdiniz. En önemli şeylerden biri de bez havlu kullanmamak.

En etkili Doğal Cilt Temizleme Yöntemleri

1-Bal ile cilt temizleme yöntemi; Antibaktiriyel özelliği olan bal cildi siyah nokta ve toksinlerden arındırarak nemli ve yumuşak esnek bir cilt oluşturur.
Uylanışı; İnce bir katman şeklinde balı sürülecek cilt bölgesine sürün ve kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra hafif ılık suyla yıkayıp kurulayın. Haftada 2 veya 3 kez bu işlemi cildinize uygulayın.

">
2-Karbonat ile cilt temizleme yöntemi; Karbonat ciltteki kir ve ölü deriyi temizler. Ciltte oluşacak akne, leke, sivilce gibi sorunlarını karbonat ile cildin PH değerini dengeleyerek oluşumlarını engeller.
Uygulanışı; Küçük bir kaba 1 tatlı kaşığı karbonat bir kaşıkta limon suyunu ekleyin ve iyice karıştırın. Karıştırdıktan sonra yüzünüzü bu karışımla temizleyin, temizledikten sonra normal ılık suyla yüzünüzü yıkayın. Haftada 3 defa bu işlemi uygulayın.">
3-Limon ile cilt temizleme yöntemi; Limon ölü deri yok etme ve hücre yenileyen güçlü bir besindir. Limon içindeki yüksek asit sayesinde siyah noktaları yok ederek cildi pürüzsüz bir hale getirir. En güzel şekilde cildi temizleyen en etkili besin olarak bilinir.
Uygulanışı; Limon suyunu sürülecek yüz bölgesine eşit şekilde sürün. Limon suyu 10-15 dakika içerisinde kuruduktan sonra hafif ılık bir suyla yıkayın. Haftada 2 veya 3 kez bu işlemi yüzünüze uygulayın.image">image
4-Ceviz ile cilt temizleme yöntemi; Ceviz ölü deriyi ciltten arındırır. Solgun, kuru ve catlamış cildi yenileyerek canlı ve nemli bir cilt yüzeyi oluşturur. Sağlığa bir çok faydası olduğu kadar cilde de faydası var.
Uygulanışı; Bir küçük kaba 1 yemek kaşığı toz ceviz ve 1 yemek kaşığı yağsız yoğurdu koyun güzelce karıştırın ve macun haline getirin. Sonra yüzünüze sürün, Bu maske kuruduktan sonra soyarak çıkartın ve ılık suyla yüzünüzü yıkayın. Haftada 1 ve 2 defa bu maskeyi yüzünüze uygulayın.image">image

En doğal cilt temizleme yöntemi elbette suyla yapılan temizliktir. Ancak doğal maden suyunu bir pamuğa dökerek tonik olarak kullanıp yüzünüzü temizleyebilirsiniz. Eğer yüzünüzdeki makyajı temizlemek istiyorsanız, hindistan cevizi yağı gibi doğal ve çözücü olan yağları tercih edebilirsiniz.

En etkili cilt temizleme şudur biraz pahalı olabilir ama ucuza da bulursunuz. Cildinize iyi gelen bir yüz yıkama jeli , ardından bunu uygulayacağınız yüzünü incitmeyen fırçalar olabilir , yada elektrikli aletler olabilir . Ben fırça kullanıyordum minisodan onun üzerine jeli sıkıyor ardından 5-10 dakika yüzümün her yerine hafif bastırarak uyguluyordum .Ardından ılık suyla yüzümü yıkıyordum .Tek kullanımlık peçete yada size ait olan havlu kullanın .Ben havlumu sıcak suyun içine batırıp biraz suyunu aldıktan sonra nemliyken yüzüme örtüp üzerinden masaj yapıyordum .Böylece yüzüm iyice kan gidiyor ve temiz cildimi daha rahat temizleyebiliyordum .Ardından ise güzel bir tonik uyguluyordum . Mesela gül suyu , sade soda gibi cildinize hangisi uyuyorsa onu kullanmalısınız .Ardında da yüzüme elimi götürmemeye çalışıyordum .Böylece hem temizlenmiş oluyordu hemde yüzüm rahatlamış oluyordu .

En etkili cilt temizleme yöntemi buharla yapılan tedavidir. Genelde gözenekleri açtığı için içerisindeki siyah noktalar daha belli olur ve temizlenir. Makyajdan sonra da cildi temizlemek gerekir. Özellikle de makyaj temizleme suyuyla cildinizi silmek gerekir.

Limon ile cilt temizleme, bal ile cit temizleme, karbonat ile cilt temizleme, ceviz ile cit temizleme, patates ile cit temizleme,

En etkili doğal cilt temizleme ise bal olabilir . Bal cildi tamamen arındırır ve gözenekleri açar . Aslında bir an önce etki etmesini istiyorsanız yüz temizleme jeli kullanabilirsiniz. Bu yüz temizleme jellerini ise eczanelerden edinebilirsiniz . Yüz temizleme jelleri cildin kapanmış olan gözeneklerini açmaya yaramaktadır. Doğal maden suyu ile pamuğa dökerek cildinizi güzelce arındırabilirsiniz .

Doğal bir şekilde yüzümüzü temizlemek için tabiki de suyu kullanmalıyız. Su içine karbonat ya da bal karıştırıp bu karışım ile yüzümüzü yıkarsak daha etkili bir cilt temizleme yöntemi olacaktır.

Yoğurt ve limon suyu buna ek olarak karbonata kullanılabilir cilt temizliğinde. Sirke kullanılabilir. Ancak kuru bir cilt yapısına sahipseniz cildinizi daha da kurutacaktır. Kullandıktan sonra nemlendirmeyi unutmayınız.

Yoğurt içine bir cay kasigi limon sıkılıp maske 15 dakika yüzde bekletilir. Aynı zamanda yumurta akı, bal ve salatalık

Gün içerisinde yüzümüzü sık sık bol su ile yıkadığımız takdirde ekstra bir ürün kullanmamıza gerek kalmayacaktır.

Yüzü en güzel sabun temizler. Zeytinyağlı limonlu sabun ya da lavantalı sabun iyi olur. Ama sabun yüzdeki tüm yağı emdiği için yüz kuruyabilir. Bu yüzden önce bir nemlendiriciyi, nemlendirici olarak hindistan cevizi yağı kullanabilir; çok da iyi olur, yüzümüze iyice sürüp, sonra o nemlendiriciyi yüzümüzden temizlemeden sabunu da iyice sürüp yıkarsak, hem temizlenmiş hem de nemlenmiş olur. Her gün bi kere yapılsa yeter.

Öncelikle bir kişiye iyi gelen bir ürün başka kişide alerjik reaksiyon yaratabilir bu yüzden doğal ürünler kullanmak önemlidir bıttım sabununu öneririm.