En etkili iletişim kaynağı nedir?

Size göre en etkili iletişim kaynağı veya kaynakları nelerdir?

en etkili iletişim kaynağı konuşmaktır. Çünkü insanlar iletişimi konuşarak sağlarlar. Daha sonra beden dili ve yazmak gelir.

Insan konuşmadan iletişim kuramazlar, herhangi kaynaktan birine ulaşmak istiyorsa da mutlaka konuşacaktır fakat mesaj yoluyla da var ama pek fazla işe yaramaz, en etkili iletişim yolu karşına alıp konuşmaktır.

Konuşmak tabi ki. Bunu yapabilen bilinen tek canlılarız. En yüksek anlama kapasitesine sahibiz. Bu yüzden iletişim şeklimiz kesinlikle konuşmak olmalı.

Yüz yüze konuşmak. Ama uzak mesafedeyse ben sesli konuşmak yerine mesajlaşmayı tercih eden bir insanım. Çünkü sesli konuşmayı pek sevmiyorum.

En etkili iletişim yüz yüze konuşurken olan iletişimdir çünkü mesajlaşmak ve telefonla konuşmak yanlış anlaşılmaya çok müsait bir ortam .

en etkili iletişim kaynağı bence yüzyüze yapılan iletişimdir bunun dışında görüntülü yapılabilir

Yüz yüze yapılan konuşma en iyi iletişim aracıdır. Bunun yanında İnternetten sohbette desteklenebilir.

En etkili iletişim kurabileceğimiz yol konuşmaktır . Mesajlaşma ya da başkalarıyla aktarılan sözler yanlış anlaşılabileceği için karşılıklı , yüz yüze görüşmek en etkili olanıdır .

En etkili iletişim kaynağı sözlü ve yazılı olmak üzere ikiye ayrılır.

Konuşarak yapılan-sözlü

Yazılarak yapılan- mektup, mesaj vs.

Karşılıklı konuşmak ve beden dili en etkili iletişim kaynağıdır.

En etkili iletişim kaynağı; yüzyüze yapılan konuşmadır. Konuşma içerisinde jest ve mimikler de etkiyi artırmada yardımcıdır.

En etkili iletişim kaynağı beden dili ve konuşmaktır mimiklerle konuşma desteklenir.

İletişimde insanlar ile konuşarak daha iyi bir çözüm yolu olmaktadır.Yazılı olarakta iletişim kurabiliriz.

en etkili iletişim kaynağı ne kadar konuşmak gibi görünse de karşıdaki kişiye yüz mimiklerimiz , ifademiz , hal ve hareketlerimiz , ses tonumuz en etkili iletişim kaynağıdır. İnsanlar olarak bizler hayvanlardan ayrılarak konuşma yeteneğimizi sahip olduğumuz becerilerimizle desteklemeliyiz. Sonuçta hayvanlarda konuşuyor ama belli başlı sesler çıkartarak belli şeyleri anlatabiliyorlar.

bence yüz yüze konuşmaktır . çünkü karşındaki kişinin nasıl tepkiler verdiğini el ve yüz mimiklerinden görebiliriz.


Günümüzde cok fazla iletişim yolları olsada karşılıklı konuşmaktan daha etkili iletişim olamaz.

En etkili iletişim kaynağı birebir yüz yüze yapılan konuşmalardır. Jest ve mimiklerin de iletişimin üzerinde anlaşılma üzerinde etkisi vardır. Eskiden görüşmeyen kişiler ise mektuplarla iletişim kurarmış.

En etkili iletişim kaynağı yüz yüze sohbet etmek, konuşmaktır. Kişiyi daha iyi tanımamıza yardımcı olur. Diğer şeyler ise görüntülü konuşmak, mesajlaşmak, telefonda konuşmaktır.

Bence yüz yüze mimiklerle iletişim kurmaktır. Bir insanın mimiklerini takip edip o kadar kolay anlayabilirsin ki…