En sevdiğiniz sokak lezzeti hangisidir?

Kumpir, köfte-ekmek, balık-ekmek, nohut-pilav, bardakta mısır, midye, kestane, kokoreç… En sevdiğiniz sokak lezzetini bizlerle paylaşır mısınız?

Nohut-pilav severim. Bardakta mısır severim. Tabi ki mideyeyi severim. Zaten şöyle bir dolaşmaya çıksan eve gelene kadar hepsini yer gelirim

Kumpir,kestane,kokoreç severim ama herkes yapamıyor,şehirde sayılı kişiler bu işi layıkıyla yapıyor

Muhtemelen nohut pilav. Üstüne de güzelce ketçap mis gibi oluyor valla :smiley:

Nohut-pilav güzel oluyor, tabii yapan yerinde önemi büyük. Bu iş için hayatını verenler var.

Boğaz boyunca Avrupa yakasında seyyar kokoreççiler ve tabi ki stat önlerinde ki tükrüklü köfteciler. Nedense garip ve hoş bir lezzetleri var.

Kumpir severim,kokoreç,kestane severim.

Bardakta mısır ve midyeyi çok severim. Nohut-pilavın tadı da ayrı bi güzel.

Kumpir yemeye bayılırım. Patatesi de güzel haşlanmış bol tereyağlı kaşarlı olunca tadı nefis oluyor!

En çok bardakta mısır severim ben soslu olursa çok iyi olur ketçaplı ve bol acılı.

Bence köfte ve ayran kokoreç gibi ne olduğu belirsiz ve anlamsız lezzetlerden daha güzeldir .

kestaneye bayılırım favorimdir

Tabikide tavuk döner ve balık ekmek yani bundan başka birşey olamaz :slight_smile:

Süt mısır.

Bardakta mısır, midye ve kestaneye bayılırım.

Bardakta mısır, kestane ve kar helvası vazgeçemediğim lezzetler…

En sevdiğim sokak lezzeti kesinlikle kokoreç. Hele gece geç saatlerde bir başka oluyor tadı. Ama kömürde yapılmış sarma kokerec olacak. Bol acı ve bol kimyonlu, yanında da şalgam suyu ohh mis. Gece gece aklıma getirdiniz :slight_smile:

en sevdiğim sokak lezzeti tabikide gobitdir ben daha ömrümde gobit gibi bir yemek yemedim.

hepsii boyoz tavuk pilav adana kokorec

Plastik küçük kaplardaki el yapımı limon dondurma,her yaz mutlaka ziyaret ederim satılan belli noktaları bağımlısıyım.Lakin gelecek nesiller bu tadları bilemeyecek üzülüyorum.