En Soğuk Gece -29.7

Bu gün Bolu da -29.7 dereceyle en soğuk il rolünü aldı.

Okurken bile insanın içini dondurmaya yetti. Allah dışarıda kalanların , hayvanların yardımcısı olsun.

Bolu’ da en soğuk illerimizden biri ve aynı Erzurum ,Kars gibi rabbim bu soğuk günlerde dışarda olanların yardımcısı olsun.

Bu soğuk ve sıkıntılı zamanlarda Allah yardımcıları olsun. Az bir şeyde değil -30 derece.

Havalar bir soğuk bir sıcak baya düşmüş Bolu’da derece dışarda yaşayan insanlar varsa nasıl üşümüşlerdir, Allah herkese yardım etsin.

yani cidden ciddi bi rakam ya dısarda kalan herkese allah yardım etsin

Gerçekten havalar çok soğuk. Ara katta oturmama rağmen ve ev küçük olmasına rağmen ısıtmakta zorlanıyorum. Gerçekten Allah dışarıda kalan evsizlere hayvanlara yardım etsin.

Okurken üşüdüm resmen. Burada -1 derece olunca bile titriyoruz onlar ne yapsın kim bilir. Birde dışarda kalanları düşünemiyorum yazık. Allah yardımcıları olsun.

Allah yardımcıları olsun gerçekten böyle aşırı soğuk havalarda insanlara ne denir ki başka.

-30 derece okurken insan anlamıyor olabilirde,sokakta kaldıysan…Allahım Bolu’da sokakta kalan tüm vatandaşlarımızın yardımcısı olsun,umarım Belediyelerimiz sokakta kalmak zorunda olan insanlarımıza yardımcı olurlar.

allh yardımcıları olsun hele ki öğrenciler nasıl ders çalışıyorlar acaba

suları falan dışarıda donduruyorlar mıdır? çok soğuk yani okurken üşüyosun. Allah yardım etsin oradakilere. ben şu an çok şanslı olduğumu anladım.

Gerçekten soğukta yaşamak çok zor insan döndüğünü hissediyor . Allah dışarda kalanların yardımcısı olsun .

dün gece youtube’da dolaşırken ruhi çenet’in videosuna rastladım. -71 derece olan bir ülkeye gitmiş. Rusyanın bir eyaletine. Biz burda -30 derece olup donuyoruz. Orda ki insanlar nasıl yaşıyor aklım almıyor. Ve kış ayları orada 6 ay geçiyormuş. Akıl alır gibi değil. Allah dışarda yaşayanlara güç kuvvet versin. Elimizden bir şey gelse de yardım etsek keşke

Çünkü onlar alışkın. Nasılsa Adana’da yaşayan birisi soğuk şehre gittiğinde çok üşürse veya Afrika’da ki suyu içemezsen bu da onun gibi. Bünyen alışık değil.

Allah yaşatmasın bu kadar soğuk günleri bize , gerçekten insanın içi acıyor yazıyı okurken bile.

Valla her ilde aynı soğuklari hissediyoruz cidden çok soğuktu şu 1 hafta kış girdiğinden beri yaşamadığımız tüm kışı bu 1 haftada yaşadık, Allah evsiz dışarda kalanlara yardım etsin evde olduğumuz halde biz ısınamadık o kadar soğuktu yani

Artık soğuklar da eskiye göre daha fazla etkili oluyor. Gerçekten çok yüksek bir dereceye tanık oluyoruz.

rusya’da aynı durum ama -71 derece orda insanlar nasıl orda yaşıyor aklım almıyor. Türkiye ‘de kış 3 ay geçiyorsa orada 6-7 ay.
ve sürekli arabaları açık kalıyor. Araba donmasın motorunda sorun olmasın diye. Araçlar çalışırken sahipleri içinde olmuyor. Arabayı çalıştırıyorlar evlerine gidiyorlar. Evlerinde buzdolabı var ama hava o kadar soğuk olduğu için pencereden sallıyorlar. Öyle muhafaza ediyorlar…

dışarıda olan veya çalışanların Allah yardımcısı olsun. Hayvanlar için yemek ve su koymayı unutmamak gerekir.