Erkekler kadınların ilk neresine bakar?

Erkekler gördüğü kadınların ilk neresine bakar?

Kadınlar erkeklerde ilk nereye bakıyor diye sorduğumuzda nasıl ki farklı cevaplar alıyorsak aynı şekilde erkekler de kadınların ilk neresine bakar diye sorulsa farklı farklı cevaplar verilecektir. Yani kişiden kişiye değişiyor. Kimi güzel konuşmasına bakar , kimi fiziğe bakar , kimi yüzüne bakar , kimi baştan aşağı inceler, kimi kalbine bakar , kimisi de gözlerine bakar. Huyuna , konuşmasına derken kişisel özelliklerine bakan da var. Kim kimde neyi görmek isterse gözler oraya bakar.

Bu göreceli bir şey. İlk karşılaşmada boyu ilgi çeker, eğer sohbet vs olursa yüz mimikleri ve gözleri dikkat çeker. Konuşma tarzı da erkekler için önemlidir.

Bu kişiden kişiye değişbilen bir şeydir. Ama çoğu erkek kadının güzelliğine göre kadının saçlarına veya gözlerine bakmaktadır. Benim dikkatimi yüzü daha çok çeker.

Erkek olmadığım için deneyimlerime göre cevap versem daha doğru olur sanırım. Erkekler hiç tanımadığı kadınların ilk gözlerine bakıyorlar birkaç defa şahit oldum. Ama türlü türlü insan var bu da kişiden kişiye değişir.

Bu erkeğe göre değişebilir. Her erkek ilk olarak aynı yere bakmayacaktır.
İlk bakışta gözlere bakan erkeklerde var dudaklara, saçlara bakan veya daha aşağılara inen erkeklerde bulunuyor.

Kadınlar her zaman dikkatimi çeker. Fiziği ile, giyinişi, bakışları, gülüşleri en çok kadınlarda dikkat ettiğim noktalardan biri bunlardır. Erkekler kadınların neresine bakar? Diyince ikiye ayrılır. Çünkü herkesin görüşleri farklı olabiliyor ve böyle soru başlığı biraz benim için garip ki, diyebilirim.

Bu göreceli bir sorudur. A kişisinin baktığı yer ile B kişinin baktığı yer aynı olmayacaktır. Kimi oturuşuna bakarken, kimi konuşmasına gülmesine dikkat edecektir. Kimi için fiziki görüşünü önemli iken diğeri için karakteri nasıl etkili konuşma yaptığıdır. Kimi bireyler dudaklara dikkat eder, kimi saçlarına dikkat eder kimi ise fiziki özelliklerinin yeterlilik seviyesine bakacaktır.

Önem açısından değil görsellik olarak cevaplamak gerekirse bakan kişinin insan olduğunu düşünürsek, öncelikle yüz bölgesine bakılmaktadır. Daha sonra bakılan bölge, erkek insan kişisinin ilgi alanlarına göre değişmekle beraber ülkemizdeki genel yapı itibari ile genellikle bacaklar olmaktadır.
Bende bir erkek olarak önce yüzüne (gözlerine) bakıyorum.

Birçok erkek yolda kısa etekli kadın görürlerse bacaklarına bakarlar hatta geçtikten sonra dönüp yine bakarlar eğer dar kot giymişse kalçasına bakarlar güzel de olsa çirkin de olsa bakarlar bu erkekleri böyle plaj olan bir yerde bir kaç sene yaşat kadınlara bikinili de olsa bakmazlar.

Şimdi nerede baktığına bağlı diyebilirim :slight_smile: eğer dışarıda vb işe karşılıklı bir muhabbet yoksa erkek kadının fiziğine bakar. Karşılıklı bir muhabbet varsa o zaman bakış açısına göre değişir tabii. Beni en çok gözler etkiler sonrada yüzü ve samimiyeti. Genelde de bir insanın yüz ifadesi karakterinede yansıyor zaten.

Yanı şimdi bu biraz kötü bir soru olmuş yani kişiden kişiye değişir bazıları bu işi fesatlığa vurur ama tabi öyle düşünmezsek göz ve yüz

Acı ama gerçek büyük çoğunluk göğüslerine ve kalçalarına bakıyor, bacaklarına ise etek varsa bakılıyor.

bende bir erkek olarak bazen gözümüz kayıyor olabilir ne kadar istemesekte :smiley: tabikide şaka aslında kadınlar akıllarında bizim bunları onlarda görmek istediklerimizi zannederler ama aslında bizde herkes gibi kendimize hayat arkadaşı arıyoruz

Gogsune bakar sonra boyuna bakar ten rengine bakar gozlerine bakar her yerine bakar kusursuz isterler :smiley:

Bu soru biraz farklı bir soru.Çünki farklı cevapları var.Her ne kadar ince bacakların daha kusursuz göründüğü gerçeği olsa da erkekler daha çok dolgun bacaklar tercih ediyorlar. Bunun sebebi kadının bacaklarını onların bacaklarından ayırıyor oluşu ve daha kadınsı bir görüntü sunuyor oluşu. Topuklu ayakkabı giyen kadınlar daha dik durduklarından kalça ve vücutları daha sıkı ve dik görüntü sergiler. Bu yüzden erkekler kadınlarda topuklu ayakkabıya bayılıyor ve tercih edenleri daha seksi buluyorlar.Diğer ilgi çeken yerlerden biri dik göğüsler. Bir kadında ilk olarak göze çarpan yerler sıralamasında göğüslerde ilkler arasında yer alıyor. Oysa gözleri büyük ve dudakları dolgun kadınların daha çok ilgi çektikleri söylense de erkekler ilk olarak bunlara bakıyor maalesef ancak sonrasında gözler ve dudaklar geliyor neyse ki.Balıketli bayanları çekici bulanların sayısı da oldukça fazla… Yanı sıra ince bel ve uzun saçlar da erkeklerin ilgisini oldukça çekiyor

Erkeklerin yetiştiği yere,yetiştirilme tarzına,bulunduğu bölgeye hatta iklime göre baktığı bölgeler değişir :slight_smile:

erkeklerin bakış açısına ve kişiden kişiye değişir…tabi öncelikle fizik ve giyiniş tarzı bunlar önemli…daha sonra da konuşma tarzı hal ve hareketi sırayı alır…

Erkeklerin neresine ilk neresine bakar ilginç bir soru ancak bu kişiden kişiye , erkeğim adabına göre değilmektedir sapık zihniyetli Biriyse ise kadının kalça ve göğüsleri dikkatini çeker ancak beğendiği için bakan kişi yüzüne bakar. Edepli olan bir erkek ise bir kadını gördüğünde başına eğer.

Erkekler kadınlarda neyi güzel görmeyi umuyorsa ona oraya bakar kimi için gözler, kiimi için yüz güzelliği, kimi içinde fiziki yapısı olabilir. Bakmak tabiri yoldan geçenlere bakmak değildir. Bu şekilde bakanların ne şekilde ve hangi duygu ile baktıkları zaten hepimizce malumdur.