Erkekler neden “açık ve dar kıyafetleri sadece benim yanımda giy” der?

Erkekler neden “açık ve dar kıyafetleri sadece benim yanımda giy” der?

1 Beğeni

Herkez başka bir sebep sayacaktır bu soruya ama bence tek sebebi kıskanmalar. seven kıskanır.

Bu konunun sadece kıskançlıktan ibaret olduğunu düşünmüyorum. Bazı erkekler laf olsun diye bazıları ise kendi çıkarları için bunu söylerler.

Bunu en büyük sebebi tabi ki kıskanmadır. Erkekler sevdiği kişiye kendinden başkasının bakması istemez bu nedenden ötürü dar ve açık kıyafetleri giymesini istemez.Tabi sadece laf olsun yada maço görünmek için de söyleyenler de var ama dediğim gibi genellikle kıskandıkları içindir

1 Beğeni

çünkü yanında yakıştıracağı birini düşünür ve erkeklere dikkat edin yanında güzel birini gördüğü kişiye şu adama bak yanındakine bak derler yanı erkekler sizi yanındagüzel görünmeniz için böyle cümle kurarlar

Bunun sebebi apaçık ortada. Zaten dar giysileri sadece eşleri giydiği zaman kendileri bakmak ister, çünkü dar elbiseler giyip dışarı çıktığında başkasının bakmasını Kıskandığı için böyle söylemlerde bulunur.

Kıskandıkları ve güvenemedikleri için.

Erkekler kıskanç bir yapıya sahiptirler. Sizi kırmamak giyiniş tarzını değiştirdiğini düşünmeyin diye diyor olabilir.

1 Beğeni

Evlendikten sonra genellikle bu daha çok denir kadınlara, bunun sebebi biliyorsunuz kadına tekme atar neden kısa etek giymiş sanane diyebiliriz, ve çoğu adam ise malesf aile de dar kıyafet giyeni görmemesineden kıskanması olabilir ve mahremiyeti gizle diyebilir, genellikle ulkemizde sapıklar yüzünden meydana gelen tacizler kadın cinayetleri bunlar sadece 1 kısmı…
Ufak bir söz söyleyeyim…
Önceden kar yağardı Erzuruma,
Bembeyaz lapa lapa,
Cumhiret caddesinde kimse birbirine bakmazdı, çünkü onun namusu senin senin namusun onundu, çünkü kar beyazlığı yüreğimize işlemişti
Çünkü kar rahmetti, çünkü kar bereketti…

1 Beğeni

Buna anlam verebilmiş değilim gerçekten.Bakan benim yanımda baksın falan diye mi düşünüyorlar acaba?Kıskançlık tan başka bir şey değil.

Bu zaten saçmalık.Senin yanında giydiğinde kimse bakmayacak mı ? Bunun sebebi yüzde yüz kıskançlıktır.

Çünkü dışarda olan sapık insanların ona laf atmasından çekiniyor olabilirler.

Kıskançlıktan başkaları görmesin diye. Fakat bu özgüvensizlikten başka bir şey değildir.

Erkeklerin beraber oldukları kişinin kıyafet seçimine karışmasının nedenleri:

• 1. Erkekler kendilerini güvende hissetmek isterler. Beraber oldukları kişi güzel göründüğünde başka erkekler tanışmak, arkadaş olmak vs isteyecektir. Bu durum erkekleri rahatsız eder çünkü beraber oldukları kişinin kendisinden başka alternatiflerinin olması demek kolay terk edilebilmeleri anlamına gelir. Bu durumda kişi kıskançlık duygusunun altında yani temelde yatan his yeterli olamama hissidir.
  • 2. Kişi son derece tekinsiz bir mahallede oturuyordur. Erkek beraber olduğu kişiye bulunduğun ortama uygun giyinmesini tavsiye etmek istemiş olabilir. Bu durumda erkek koruma içgüdüsü ile bu tarz bir söylemde bulunmuş olabilir.
  • 1 Beğeni

şimdi şöyle ki, önceden kimse kimsenin namusuna bakmazdı. bu isterse açık giyinilse dahi. ama şimdi gelin görün ki, kişinin yanında şi var, açık da olsa kapalı da olsa gözleriyle birilerini yiyor. dar ve açık kıyafete karışmaları biraz da ondan. kıskançlık filan değil yani bu, kimse kusura bakmasın.

sadace onu görmesi için başkasının yanında olmaz aslında evli değillerse onun yanındada olmaz

çünkü egosunu tatmin etmek için saçma onun yanındayken ne değişiyor,ben asla sevgilimin giyimine karışmam saçma geliyor.

dışarıdaki insanların bakmaması ve dışarıdaki insanlara güvenmemesidir ve kıskandığı için

başkalarının onu görmesi sevmemesi için

Bu size ne kadar değer verdiğini gösterir bence. Yanındayken size hiçbişey olamıcağını ifade etmek ister aslında erkek. Bunda bir kötü niyet yoktur.