Erkekler neden futboldan hoşlanır?

Türk erkekleri diğer sporlardan daha fazla olarak neden futboldan hoşlanır?

Her zaman erkekler futboldan hoşlanmazlar.Kadın futbol takımları da var.Kadınlar da dünya kupalarında top koşturuyorlar.Kadınlarda futbol izlemek için yarışıyorlar.Ama erkekler biraz daha fazla olduğundan öyle olduğu zannediliyor.

Erkeklerin birçoğu futboldan hoşlanır ama başka spor dallarını sevenler de vardır . Futbol diğerlerine göre tutkusu daha yüksek bir spor olduğu için erkeklerin çoğu futbolu sever bir futbol takımını tutar o takımla beraber heyecan yaşar bazı erkekler sevgilisinden çok tuttuğu futbol takımını sever .

Futbol izlemek bir erkek için pahabiçilemez şekilde önemlidir yani çoğu insan bunlara bağımlı kalarak hayatları boyunda aynı şeye bağlı kalmalarıda saçma tabikide

Tek stres atabilecekleri hatta deli gibi koşturup mutlu olabildikleri tek alan maç zamanları o yüzden gayet normal.

hormonlarla ilgili sanırım erkeklik hormonu güç isteyen kas gücü isteyen sporlarda belirleyicidir testerojen hormonu.

Doğar doğmaz babadan direk futbolu öğrendikleri içinseverler.Nasıl kızlar voleybolu seviyorlarsa erkeklerde futbolu severler

Ben hoşlanmıyorum mesela sadece erkekleri baz alarak sınırlandırılmamalı kadınlarda seviyor bir çok arkadaşım var

nedenini bilmiyorum fakat futbolcular güçlü kaslı insanlar olduğu için erkekleri çekebilir. Ama mesela ben basketbolu daha çok seviyorum. Ya da şundan da olabilir, çocuklar küçükken sokaklarda en çok mac oynarlar. Bu duygu da onları futbolda yönlendirebilir diye düşünüyorum. Kadınlar zaten erkeklere göre daha nadir futbol oynarlar. O yüzden onlar voleybolu, erkekler ise futbolu tercih ediyorlar genelde.

biraz daha erkeklere hitap ettiği için diye düşünüyorum kadın futbolda var tabiki de ama hani erkeklerin ki biraz ön planda yani voleybolun erkek takımlarıda var ama kadın takımları biraz daha ön planda

maç yaparken stresinizi alır azgın boğa gibi sağa sola koşturup rahatlıkla içinizdeki siniri öfkeyi atabileceğiniz bir spor dalıdır

Bunu cinsiyete dökmek çok doğru gelmiyor bana. Çünkü futbolla ilgilenmeyen birçok erkek arkadaşım var ve futbolla içli dışlı olan birçok kadın arkadaşım var.

Ama erkekler neden futboldan hoşlanır sorusuna illede bir yanıt vereceksem, küçük yaşlarından itibaren önüne top koyulan, formalar alınan çocuğun ( erkek ) hoşlanmaması garip olurdu.

ben bir erkek olarak futboldan hoşlanmam ben en cok araba yarışlarında ralilerden falan hoşlanırım diğer erkeklerin iş neden futbolu sevdiklerini bilmiyorum mesela benim okulumda çoğu erkek futbol oynuyo bende onlara diyorum sanki dünyayı kurtarıyorlar diyorum futbolu seviyoruz diyorlar bence bu futbol dünya yok olana kadar bitmez size söliyim

Erkekler yani hemen hemen hepsi futboldan hoşlanır.Yani mesela ben gerçekten hiç hoşlanmıyorum futboldan.Yani bir topun peşinden 10 kişinin koşması çok saçma ve böyle bir spor dalının da olması saçma.Mesela basketbol gerçekten çok faydalı bir spor dalı en azından bir amacı var.Futbolun hiçbir anacı yok.

Futbol erkeklere göre çok hoş bir spor gibi gelir.Ama bazı erkeklerde hiç hoşlanmaz bu da kişiden kişiye değişir ama bir çok kişi sever sebebi ise erkekler koşmalı vurmalı sporlardan hoşlanırlar.

Bu tamamen beynimizde kodladığımız bir şeydir. İlk futbol oynayan kişiler kadın oyuncular olsaydı ve tribünler kadın taraftarlar ile dolup taşsa idi bu düşünce kadınlar neden futboldan hoşlanır şeklinde olacaktı. Erkek çocuğun sokakta futbol topuyla büyümesi onu futbola iten en temel etkendir tabi ki. Hele birde güzel oynuyorsa. Neden profesyonel oyuncuların oyununu izleyip taraftarlık yapmasın değil mi ?