Erkekler neden genel olarak arabalara düşkün?

Çoğu erkek arabasız hayat yaşayamam diyorlar? Arabalara oldukça düşkünler? Peki bunun sebebi nedir ? Neden hep araba ?

Araba erkekler için bir tuttu yani kızlar bebek oyuncaklarla büyüyor erkek lerde arabayla filan büyüdükleri için küçüklükten gelen bir sevgi zevk meselesi

Aşılamayla alakalı sanırım oğlum var 3 aylık sürekli ama sürekli sen büyü akülü araba alıcam yada hadi han han gidelim gibi söylüyorlar o yüzden sanırım

Ben genetik olabileceğini düşünüyorum. Eski çağlarda yaşamın gereği olarak atlar erkeklerin bir parçası gibiymiş. Kalıtsal ve kültürel aktarımın evrimleşerek araba ilgisine dönüşmesi olabilir.

erkek kadın farkettiğini düşünmüyorum. Kadınlar da çok düşkün. Sadece toplumda erkeklere bu olanak daha çok sağlanıyor o yüzden çoğu arabası olan erkek.

kız çocukların oyuncakları bebekler erkeklerinki arabalar daha çok küçükken kendiliğinden oluşan ayrımdır nedeni bilinmez .

Çünkü araba çoğu kişinin ihtiyacını karşılıyor ve zahmetsiz bir şey. Hem küçüklükten oyuncak araba istiyorlar ve bu da araba yatkını olmaları için yeterlidir.

Kızlar nasıl oyuncak bebeklere makyajlara düşünse erkeler de arabaya düşkün düşkün bu hormonal bir durum bence .

Küçükken genelde erkek çocuklarına arabalar alınır ve bu arabalar o yaşlarında zihinlerine kazınır. Yavaş yavaş büyüdüklerinde özellikle erkek çocuklara 12-13 yaşlarından araba sürmeyi öğretirler. Bunlar da ister istemez bir ilgi doğuruyor.

araba oncelikle arac olarak betimlenir erkek cocugun ılk oyuncagı ya tabanca ya arabadır hani 80 li yılların cocukları ise geriye cekip bırakılan yuruyen arabalardan… yıllar gectı arabalar kablolu sonra uzaktan kumandalı oldu… ama ergenlikten gencliğe geçiste her erkegın zoraki olarak sürmesini de bakımından da yıkamasından da bilgili olması gereken bir kült alıskanlıktır. araba tasıt olmaktan bir ihtiyacın otesine gecmis bulunmakta … arabanın fiyatı rengi modeli ve fiyatı ne kadar yuksek ise o kadar dikkat cekici oldugunu zanneder ki eger arac ferrari yada porche degilse … bu dikkat cekme ve kendini gosterme istemi hani ben buradayım … oysa ki ya utangac ama. kendını belli edememe eksikligi yada sadece kız tavlamak ıcın ne dersenız diyin… 25 li yaslardan sonra ihtiyac… madalyonun oteki kısmına hanım kızlar yerıne koyarsanız kendınızı sevgiliniz yada flörtünüzün aracı olmalı mutlaka … eskide kaldı el ele yürüyüp gitmeler … şimdi sadece yuksek ses modifiye jant dusuk şasi dıp tıs dıptıs makas atan yada hanım arkadasıya instagram yada facebook a video resım atmalar… uzun lafın kısası popüler kültürün ötesinde sosyal kültür kapsamında değişen bize göre degişik onlara göre olmazsa olmazlardan … hani laf vardır at avrat ve silah uclusu gunumuzde araba avrat ve iphone :=)

Küçüklükten, çocuktan gelen bilinçaltına işlemiş bir duygudur. Erkek çocuklara oyuncak olarak araba aldıkları için çoğu erkek küçük yaşlardan itibaren arabaları sever ve düşkünlükleri vardır.