"Erkekler zeki kadın sevmez." Sizce bu önerme ne kadar gerçeği yansıtıyor?

Gerçekten de erkekler zeki kadınları sevmez mi, ya da bu bir şehir efsanesi falan mıdır?

Erkekler genel olarak kendinden zeki bir kadın ile birlikte olmak istemezler. Yani zeki severiz ama bizden zeki olmadığı müddetçe :slight_smile:

Bence erkekler zeki kadınlardan hoşlanır bir kadın nerde ne yapması gerektiğini bilmeli ve eşini her anlamda mutlu etmeli. Bir kadın zekiliğiyle dikkat çekmeli ve eşini kendisine bağlamayı bilmeli. Sadece basit erkekler zeki kadınlardan hoşlanmazlar sebebide eşlerine kendilerini daha güçlü ve üstün göstermek, onları sindirmektir istedikleri.Ben erkek olsam zeki kadın seçerdim sonuçta kadın herşeyi yapabilmeli.

Kendinden zeki olmasını hazmedemediginden dolayı olabilir.

Alakası yok ya neden zeki kızları sevmesinler ki mesela ben şahsen zeki kızlardan daha çok hoşlanırım.

Erkekler kendisinden zeki kadınları sevmezler. Kadınlar zeki olmasın ki aldatabilirsinler.

Bu her erkeğe göre değişmektedir. Bazı erkekler kendilerinden üstün olan kadınları sevmezler. Kadınlara eziyet etmeyi ve onları köleleri gibi çalıştırmaktan hoşlanırlar, bu yüzden de zeki kadınlardan haz etmezler. Çünkü zeki kadınlar kendilerini ezdirmezler, erkek de kadını ezemeyince küçük düşecektir ve bununla birlikte erkeklerin zeki kadınlardan hoşlanmadığı izlenimini öne sürecektir.

Sadece erkek bazında düşünmem açıkçası. Bir çok insan kendinden zeki insana katlanamıyor ve sürekli açıklarını arıyor. Sebebi de çok basit. Yanında kültürlü taklidi yapamıyor çünkü zeki insan yemiyor böyle küçük akıl oyunlarını. Kıskançlık ve fesatlık yapmak işine geliyor halbuki gıpta etse daha doğru olacak. Erkekler de kendini kanıtlama çabasına kadınlara nazaran daha fazla girme kaygısı içinde yaşarlar ve aslında bu onların değil onları üstün gösteren toplumun zihniyet suçu. Aslında onlar da eğer kendi yeterince zeki ise anlamakta güçlük çeken insana katlanamazlar fakat kendini yanında üstün görmedikleri kadını da sevmiyorlar bu yüzden. Ama genelleme yapmak doğru değil çünkü her erkek böyle değildir. Bazı erkekler de özellikle zeki kadınları eş ve arkadaş bazında seçerler. Ondan faydalanmak, onunla fikir alışverişi yapmak ruhsal anlamda sorunu olmayan kompleks barındırmayan erkeklere zevk verir.

Kadın ya da erkek farketmeksizin zeki insan severiz ve hayatımızda zeki insanların olmasını isteriz. O yüzden buna katılmıyorum. Ama şu yönden de haklı olunabilir; güzel olsun da zeki olmasa da olur diye bir zihniyette var. Bu açıdan haklı olabilirler.

Zeki kızlar sevilir. Erkekler sadece zekiliği değil duygusallığa da baktığı için zeki kızlarla pek birlikte olmazlar ama hem zeki hem güzel hem duygusal kız olursa erkekler bayılır, aşık olur.

Aklı yerinde olan erkek zeki insan sever. Zeki kadın sevmeyen erkeklerin amacı aptal kızları yönetmek, onlara istediklerini yaptırmaktır.

Erkekler zeki kadın sevmez çünkü karşılarındaki kadını yönetmek isterler baskı imparatorluğu kurmak isterler.Zeki kadın hem bilgilidir hemde öngörüsü yüksektir.Erkekler hakimiyeti üzerinde kurdukları kadınları hayatında isterler…Bilgili insan her zaman daha iyidir ama bundan rahatsız olan insanlarda var demek ki… :slight_smile:

Zeki kadın sevmeyen erkek acizdir. Zeki kadını elinde tutamaz.

Önceleri bunun doğruluğuna ben de inanmazdım. Ama yaşadıkça görüyorum ki birçok erkek gerçekten de zeki kadınları, kendinden daha kariyerli kadınları sevmiyor ve istemiyor.