Erkekleri evliliğe ikna etmenin psikolojik yolları nelerdir?

Erkekleri evliliğe ikna etmenin psikolojik yolları nelerdir?


Aceleci olmayın zamana bırakın hala ilişkinizi güzel bir şekilde devam ettirin ,kendinize güvenin sürekli iltifatlar edin,gülüm birlikte hep vakit geçirin.Ciddi bir tartışma içerisine girerseniz sesinizi yükseltmeyin. Fırsat buldukça onunla ne kadar mutlu olduğunuzu ve aslında sorun istemediğinizi ifade edebilirsiniz.

Fıtrat dolayısı ile evliliği her erkek içgüdüsel olarak ister fakat maddi yönde kendini tatminkar hisseden her erkek evliliğe psikolojik olarak hazır hisseder kendini. Bundan müstesna olanlar ise tabiri caizse çok eşliliğe (sevgili) bakımından alışmış ve bu yönde bir kısıtlamayı kaldıramayacağını düşünen zatı muhteremler dır. velhasıl erkek evliliğe dıştan psikolojik olarak ikna edilemeyebilir. kendi içinde kendi başına çözebileceği bir durumdur bu benim açımdan.

Sizi gerçekten sevdiğinizden eminseniz bir şey yapmanıza gerek Yok aslında ancak evliliğe soğuk bakıyorsa; evliliğin gerekli olduğunu, güzel yanlarını ve çocuk sevgisini aşılamaya çalışabilirsiniz.

İkna etmekle uğraşıyorsan boşver o erkeği. Çünkü bir erkek ne zaman evlenmesi gerektiğini bilir ve ona göre davranır. Uzatmaz, bekletmez. Kendi ister ve kapına gelir, ikna olmaya ihtiyacı yoktur.

düzenli bi hayatı anlatmak babalık duygusundan bahsetmek olabilir.

Bir erkeği evliliğe hazır hale getirmek kolay değildir. Hele ki evliliği hiç düşünmeyen bir erkek için daha da zor diyebiliriz. Erkek güven arayabilir ya da ciddi bir ilişki onu korkutmuş olabilir bu sebeple evlilikten korkmuş ve düşünmemiş olabilir. O yüzden o güveni vermeli önce. Daha sonra aradaki bağ kuvvetli hale getirilmelidir. Yaptığı herşeyi partnere söyleyebiliriz ki işin ciddiyetinin farkına varsın veya yaptığımız herşeyi bilmek ona o güveni sağlayacaktır. Kafasındaki evlilik fobisinin sebeplerinin ne olduğunu öğrenmeli ve o fobileri aklından çıkarmaya çalışmalıdır.

Deplasman ve başının etinin yenmeyeceği garantisini vererek mümkündür. :slight_smile:

İşin şaka kısmını geçersek, Erkeği ikna etmenin yolu ataerkil toplum yapımızdan dolayı iplerin onun elinde olduğu hissettirerek başlayabilirsiniz. Erkek kendini ne kadar ön planda ne kadar yetkili görürse o kadar kendini olayın akışına kaptırır.
Günümüzde bu ve benzeri psikolojik faktörlerin yanında maddi durumun da elverişli olduğuna inandırmanız gerekmektedir.

Evlilik genelde kadınlardan çok erkekler korkar. Çünkü en büyük sorumluluk onlara düşer. Bu yüzden onları evliliğe ikna etmek yani evliliğe yanaştırmak biraz zordur. İlk önce erkeklere evlilik konusunda çok üstlerine çok gidilmemeli. Çünkü bu onları daha çok korkutur. Direk " evlenelim" yada “ne zaman evlenecez” demeyin. Dolaylı yollardan söyleyin.

Erkekleri evliliğe ikna etmenin yollarını boşa aramayın. Evliliğe kendini ön planda tutuyorsa, kendine güveniyorsa, kendini hazır hissediyorsa o kişi evliliğe zaten dünden razı olur. İkna olmayan kişiler ise, kendine güvenemeyen, yapamam diyen, ayrılırız korkusuyla yaşayan kişilerdir. Evlilikte sadece kendine zaman tanımalı ve kendisini bu karara iyice düşünmeli ve taşınması bence çok önem taşımaktadır.

İlk önce erkeğin sizi sevdiğinden emin olmanız gerekiyor. Sizi seven erkek sizinle bir gelecek kurmak isteyecektir ama bunun için sizi daha iyi tanımaya ihtiyacı vardır. Daha fazla zaman geçirip daha çok sizi anlamaya ve kendisini anlatmaya başlamasıyla alakalıdır. Evlilik aynı zamanda ev arkadaşlığı olduğu için size nasıl biri olduğunu nelerden hoşlandığını ve hoşlanmadığını anlatacaktır. Biraz şefkat ve iyi niyetle yaklaşırsanız sizi seven erkeği ikna etmek o kadar kolaydır ki :grinning:

Erkekler yapısı gereği zora gelemez.Öncelikle zevk alanlarını keşfedip o alanlara göre davranmak onun dünyasını anlamak gerek.Sonrasında hoş gelen şeyleri yaptıkça onun bu durumdan hoşlanıp bağlanması durumu zaten olasıdır.Atom parçalanmıyor sonuçta. :slight_smile:

Erkekleri evlilige ikna ederken bir yandan uzaklastiradabiliriz.O yuzden yapilan her yontem ters tepki verebilir.Bir iliski zaten iyi gidiyorsa mutluluk huzur varsa ve iki tarafda evlilik dusunuyorsa bir sure sonra zaten erkek kendiliğinden evliligi isteyecektir.

Evliliğe ikna edecek olduğunuz kişi sevgiliniz olması lazım yani ve sevgilinizi en iyi tanıyan tamamen sizsiniz. Ve tabi ki sizi en iyi tanıyan da odur muhtemelen. Biriyle evlenmek için ona sonsuz güvenmeniz lazım tek bir tarafın ikna yöntemiyle olacağını sanmıyorum. Huylarınız ve kişilikleriniz uymalı yoksa bu evliliğin ilerleyeceğini pek sanmam. Sadece en iyisi zamandır.

bence hiç acele etmeyin aceleye zorlarsanız istediği eş olmayabilir ve ömür boyu bu yükü çeker

erkekleri evliliğe ikna etmenin en etkili yolu çocuktur.Başkada etkili yol olmaz

Öncelikle ısrarcı olmamak ve sürekli evlilikten bahsetmemek gerekir. Anlayışlı ve eğlenceli bir kadın olmanız gerekir. Erkeklerin yemek yapabilen kadınlara zaafı vardır. Uyumlu, ılımlı ve pratik olmalısınız. Bakımlı ve çekici bir kadın her zaman öne geçer. Erkekler her zaman hayalini kurdukları ve sürekli yan yana olmak isteyeceği, güçlü bir cinsel çekim hissettiği kadınlarla evlenmek isterler. Onu kontrol etmemeli ve kişisel alanlarına,ailesine ve dostlarına saygı duymalısınız. Zaman zaman kendinizi özletmeli ve zihinsel olarak sizi düşünmesini sağlamalısınız. Siz olmadan eksik, mutsuz ve huzursuz hissetmeli.