Ermenistan ateşkesi ikinci kez ihlal etti!

Ermenistan-Azerbaycan arasında ikinci kez yapılan ateşkes sonrası Ermenistan, yapılan antlaşmayı bugün bir kez daha hiçe sayarak sivil halka karşı saldırılarda bulundu. Azerbaycan’ın Terter ve Ağcabedi illerine bağlı bulunan köylere yönelik gerçekleştirilen saldırılarda 25 evin zarar gördüğü biliniyor.

Ermenistan uzun süre rahat durmayacak anlaşıldı. İyi bir gözdağı şart oldu Ermenistan’a umarım fazla can kaybı yaşanmadan son bulur

Ateşkesi umursadıkları yok silah mühimmatı ve destek için zaman koparmaya çalışıyorlar köşeye sıkıştıkları zaman. Eğer üstün olsalardı bir kere bile ateşkes lafı çıkmazdı ağızlarından hiçbirine inanmıyorum.

Ateşkesi hainlik yapabilmek için kullanıyorlar. Batı da işlenen savaş suçlarını görmüyor. Aynı şeyi Azerbaycan yapsa kıyamet kopmuştu.

ermenistan ne zaman duracak acaba bu zulme

Ermenistan dan başka bir hareket de beklenemezdi zaten. Hiç şaşırmadık…

Ettiyse Ermeniler bilir, Geliyoruz ERMENİSTAN hemde Turan Ordusuyla. :tr::heart::azerbaijan:

Çok geç olmadan daha fazla sivil ölmeden dilerim bir an evvel bu savaş sona erer

Ermenistan gerçekten çok şımarmış kendini bir şey zannediyor.Yandaşları pkklı teröristler de destek veriyorlar zaten kökendeş değiller mi.Allah hepsinin belasını en kısa zamanda verir inşallah.Allah Azerbaycan’a yardım etsin.Başka canlar gitmesin.

Savaşmak İsteyen Ermenilerle sahiden bir ateşkes , ne bileyim bir antlaşma yapılabileceğine inanıyor musunuz?Barış Türklerin hayali,savaş ise başka çıkar sahiplerinin .3.,4.,5. …. bu artarak devam eder nasıl olsa arkasını destekleyen sağlam silah tacirleri ülkeleri varken,ağaya her şey serbest.İnsan düşmanına bile saygı duymalı lakin öyle düşman bile yok şu dünyada.

Azerbaycan ateşkes kararı alarak insani bir müdahalede bulunuyor fakat onlar gidip sivilleri hedef alıyor bu insanlığa sığacak bir durum değil. Adamlar ateşkes sırasında ölülerini dahi gözardı etmeden ateşkesi bozup çoluk çocuk demeden katlediyor. Yıllardan beri süregelen azınlık sorununda da bu tutumda değiller midi zaten? Onca çoluğu çocuğu, yaşlıyı, genci katledip soykırım isnadında bulunmadılar mı? Böylesi bir toplumdan da bu beklenir doğrusu.