Eşiniz ile çocuğunuza isim verme konusunda anlaşamıyorsanız ne yaparsınız ? (Cinsiyeti önemli değil)

Bir çocuğunuz oldu ve eşiniz ile birlikte isim vermekte anlaşamadınız eşiniz bir isim söylüyor siz başka bir isim söylüyorsunuz. Bu durumda ne yapardınız ?

O çocuğu ben karnımda taşıyıp, doğum sancısı çekip doğuruyorsam, terbiyesini ilk eğitimini ben veriyorsam isim koymak da bana düşer. Babalar yedek ebeveyn oluyor. Fikrini söyleyebilir ama son karar annenindir. Eşimin gönlü olsun diye ikinci isim falan da koymam. Kızıma da ismini ben verdim, kimseye söz hakkı tanımadım.

Eşime isim konusunda ısrar etmem fakat ona soy adını zaten ondan aldığını ismini bari benim koymak istediğimi söylerim yinede istemez ise çokta ısrar etmem bu konu huzurumdan daha önemli değil sonuçta oda babası bir çocuğa o isim koyarsa diğerine ben isim koyarım orta yolu buluruz okadar anlayışsız olamaz heralde😊

Zor bir durum lakin çözülebir de mesela kura çekebilirsiniz.

Biz eşimle oğlumuza iki isim verdik. Biri benim istediğim digeri ise eşimin istediği isim.

Ben anlamına bakıyorum ismin kimin koyacagı ismin anlamı güzelse onu seçerdim.

Iki isim koyariz birini o birini ben takarim gerci coccuklarin ismini hep ben koydum

Kızlarımın ikisininde adını ben koydum Daha doğrusu ben istediğim ismi sürekli sõylüyordum eşim bisey demiyordu ama ikisindede doğumdan 1 saat sonra kimlikleri çıkarıp benim istediğim ismi yazdırıp getirdi.Buda beni çok mutlu etmişti.esimin bana değer verdiğini gösteriyor çünkü.

Son güne kadar anlaşamadık biz de ama sonra benim dediğim oldu.

Anket yapabilirim internet üzerinden sonuçta ortada iki tane isim var biri seçilir ve iki tarafta onaylar.

Valla türk ismi olsunda nolursa olsun ama yinede bi yöntem bulup ikna etmeye çalışırım

Mutlaka bir isim verilecekse ben vermek istemem. O versin. İnatlaşacak bir şey yok. Onun verdiği isim de kötü bir isim değilse verebilir.

Sağlıklı ve vatana millet yolunda olsun yeter cinsiyet ayrımı nedir yahu sağlıklı inşallah

Iki isim komabilir ,biri annenin diğeri babanın istediği iki tarafta kırılmamış olur.

iki isim koymayı sevmediğimden ikimizin de dediği olmaz ortak başka bir isim düşünülür.

Tartışmaya gerek yok iki ismi birden koyarız ne o kırılır ne ben :slight_smile:

İki ismi birleştiririz ikimizinde istediği olmuş olur o zaman.