Eşinize ismi ile mi seslenirsiniz?

Eşinizle birbirinize isimlerinizle mi hitap edersiniz,yoksa sizin ona,onun size taktığı başka isim veya lakap varmı?

eşimle birbirimize ismimizle hitap etmeyiz. Sinirli olduğumda öyle seslenirim. :slight_smile:

eşime hitap ederken birsürü değişik kelimeler kullanırım genelde ve daha çok can özüm diye hitap ederim .

Henüz evli değilim ama evlenince eşime balım yada tatlım gibi sıfatlarla seslenmeyi tercih edeceğimdir.

aşkım tatlım balım ve benzeri söylerim

Hayatım, Çocuklarımın annesi, gözümün bebeği diye hitap ederim. Hafif arada polemik yaşanmışsa ismimizle hitap ederiz birbirimize.

hayır hayatım canım kocacım bitanem diye seslenirimm

Hayır ismi ile seslenirsem tuhaf oluyor, aşkımm, bitanem, hayatım derim genellikle.

Hayır eşimle birbirimize ismimizle seslenmeyiz. İsmini kullanmak bana tuhaf geliyor. İnsan nasıl alışırsa öyle devam ediyor.Ama ailelerin yanında isimleri kullanıyoruz.

O bana hep aşkım der ben bazen aşkım derim ismini derim genelde ama sınırlı olunca basyira bastira derim ismini😂

Başkalarının yaninda ismiyle ama kimse yokken askim kuzum derim eğer ki askim degil ismini soylersem kimse yokkken kesin bir sıkıntı var demektir

Ben ona gökyüzüm derim ve bunu severek söylerim.

sevgilim diye sesleniyorum ben hep o da bana canım der

Eşimle sevgiliyken her sevgilinin birbirine söylediği Aşkım hayatım gibi kelimelerle birbirimize hitap ederdik. Fakat evlendikten sonra eşimin tarafım bu gibi sözleri saygısızlık olaraktan gördüğünden dolayı artık birbirimize isminizle hitap ediyoruz. O şekilde alıştık gittik.

İsmiyle ciddi ortamlarda seslenirim. Genelde aşkım,yavrum,herifim,herşeyim derim sevgi sözcükleri kullanırız yani. Eşimde bana yavrum,yavru ceylanım,aşkım der.