Eşit ağırlık öğrencileri nasıl çalışmalı?

TM eşit ağırlık demekbu öğrenci ne yapmamalısizce yada ne yaparak kendini geliştirebilir sizce ?

Soru mevcut hocam maalesef: https://sorhadi.net/d/127723-cilt-sagligini-koruyan-ve-cilde-iyi-gelen-besinler-nelerdir

Yeni üye olduğunuz için kazancınızın düşmemesi adına sorunuzu silmiyoruz. Farklı bir soru olarak düzenleyebilirsiniz. Ancak sorunuzu sormadan önce arama butonunda anahtar kelime ya da kelimeleri arayarak sorunun daha önce sorulmuş olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Not olarak belirtelim, i harfi ile başlayan bir kelime aratacağınız zaman i harfini küçük olarak yazıp aratmalısınız.

İyi kazançlar dileriz.

çok teşekür ederim ya görmedim soruyu çok sağolun

Eşit ağırlıkçı öğrenci matematiğe çok yeteneği olmadığından bu ders için internetten videolar hocalar dinleyerek bu dersi sevip geliştirebilir.

eşit ağırlıkta bir öğrenci az bilgisinin olduğu konular hakkında özel ders alabilir yada internetten yardımcı videolar izleyebilir kendine geliştirmek için

evet kendi alanında çalışarak ve bol kitap okuyarak kendini geliştirebilir.

Matematik ağırlıklı da çalışmalılar çünkü eşit ağırlıkta matematik te önemlidir hatta kimse yapamadığı için daha çok matematik yapılırsa sıralama daha iyi olacaktır .

Hem sözel hem sayısal konularına eşit ağırlık vererek çalışmalı:slight_smile: Birini daha çok seviyor, kolay geliyor diye ona yüklenmemeli. Hatta gün içerisinde önce sayısal derslerden birine çalışıp arkasından beynin diğer lobunu çalıştırarak sayısal lobun dinlenmesini sağlamak için sözel ders çalışmalı. Bu da lise yıllarından bilindik bir taktik😉

Bende bir eşit ağırlıkçı olarak söylüyorum ki Türkçe, matematik,tarih, coğrafya bunlara ağırlık verdikten sonra çoğu bölüm garanti diyebilirim.

Sayısalcı olarak gözlemim matematik çalışılmaya özen gösterilmedir.Çünkü asıl farkı sayısaldan ortaya koyuyor eşit ağırlıkçılar.


Eşit ağırlık öğrencileri bence yazarak çalışmalı çünkü derslerini çoğu ezber dersi ve her gün konu tekrarı yapmaları lazım unutmamak için.

Eşit ağırlık öğrencileri Türkçe ve matematikte mutlaka eksiklerini kapatmalıdır onlar için en önemlisi bu.

Eşit ağırlık öğrencileri için de bu durumun geçerli olduğunu düşünüyorum.

@kesfethadi Sayısal derslerde kullanılan formüllerin mantığı öğrenilmelidir. Ezberlemek daha yorucudur. Soruları tanımak adına çok fazla örnek soru görmek faydanıza olacaktır. Çözülemeyen soruların cevapları araştırılarak öğrenilmelidir. Birkaç kaynaktan bir arada faydalanmak gerekir. Hangi kaynağın size daha çok hitap edeceğine karar verebilirsiniz. Zamanla hız kazanmak mümkündür.