Eski Belediye Başkanının Eşinin Kaçak Villası Yıkıldı.

Eski Antalya’ya bağlı Kemer ilçesinin belediye başkanı olan Mustafa Gül’ün eşi olan Neşe Gül’e ait olan 2 katlı villada, villanın onaylı proje planına aykırı yapılar tespit edildi. Kemer belediyesi ekiplerince 24 Mayıs 2021 tarihinde yıkım işlemlerine başlatıldı. Yıkılan yapının 225 metrekarelik alan için ruhsatı olmasına karşın ilave havuz ile beraber 652 metrekarelik bir alan taştığı tespit edildi. Kemer Belediyesi ayrıca kaçak yapı için yıkım kararına ek olarak para cezası kararı da aldı.

Ceza uygulanması gayet iyi olmuş . Kişilerin mevki kullanarak bu kadar rahat şekilde kurallara uymamalarına artık bir şeyler yapılmalıydı . Fark edilmeyeceğini düşünüyorlar her halde .

Tüm kaçak yapıların bu şekilde belirlenmesi gerekiyor ki insanlar buna yeltenmesin .

fakir fukara eline gelen üç kuruş parayla evinin içine şıpır şıpır su damladığı için evin üstünü yaptırır ve zabıta sabahına kapıya dayanır. Kaçak yapılanma, yaz 20 bin lira ceza. Zengine hak fakire değil ama. :joy::joy::joy::joy::joy:Trajikomik gerçekten.

Bunu yapan belediye başkanı. Fakire gelince bol keseden ceza kendilerine hak reva. Valla mevkisini kullananlardan nefret ediyorum. İyi olmuş cezada kesilmesi.

Bir Belediye Başkanı olarak adaleti sağlamak gerekirken; kuralları bildiği halde kendisi kaçak yollardan ruhsatsız bir şekilde yapmıştır yani olacağı da budur elbet bir gün fark edilecekti.

Fikrimce Bal tutan parmağını yalar. MÖ veya MS fark etmez her dönem hiyerarşik yapılanma olmuştur ve bu yapılanmada nemalananlar, fazla gelir kazancı sağlayanlar olmuştur. Biri yer Biri bakar sonuçta genelde bir şey olmaz. Bu tarz yıkılmalarda çıkar çatışmaları yaşayan Üst gelir tabakasındaki yapılmada oluşan çatlaklardan kaynaklanmaktadır. Kimsenin hakkı korunduğu veya alt gelir diye tabir ettiğimiz kesimin hakkı yendiğinden, önüne geçmek için yapılmamıştır. Demem o ki her şey düzeliyor diye ümitlenmeyelim :grinning:

Yanı şaka gibi belediye başkanı bile yasa dışı iş yapıyor şaka gibi …